Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Használhatok mogyoróvajat vaj...

Használhatok mogyoróvajat vaj helyett?

Figyelt kérdés
Mondjuk kevert tésztákba, muffinba. Bármibe amibe puha vaj vagy olaj kell. Vajon helyettesíti?
2012. júl. 20. 11:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesen más az állaga, másként viselkedik hő hatására.

A mogyoróvaj tulajdonképpen zúzott és pépesített földimogyoró, amiből sejtheted, hogy alkalmatlan a vaj helyettesítésére.

2012. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az íze is mogyoró, és nem édes, hanem inkább sós.

(Pont múlt héten kóstoltam. Borzalmas.)

2012. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért feltételeztem, mert a mogyoró olajos magv, és mint ilyen a zúzott formája a szememben zsiradéknak minősül. Innen gondoltam, hogy talán úgy is viselkedik. Szóval azt mondod ne próbáljam ki?
2012. júl. 20. 12:02
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudom mi a mogyoróvaj, tudom miből készül és hogyan, és kenyéren szeretem is, de azért köszönöm.
2012. júl. 20. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszer én kipróbáltam muffinban (adtam hozzá +ban kis vajat is). Nem lett finom, végül kuka lett :( De lehet, hogy nektek ízlik majd. Kis mennyiségben próbáld ki.
2012. júl. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!