Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fagyasztott zöldségekben...

A fagyasztott zöldségekben van még valami vitamin?

Figyelt kérdés
2012. júl. 21. 04:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, a vitaminok benne maradnak. Főleg,ha nem tárolod őket sokáig.
2012. júl. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a gyorsfagyasztás ( a gyári) nem árt a vitaminoknak, viszont főzés közben sokat veszítenek. de sajnos így van ez a frissel is.

ezért bátran használj fagyasztott zöldségeket, lehetőleg párolva , minél rövidebb idő alatt,kevés zsiradékon, mert sok vitamin, csak zsírban oldódva fejti ki áldásos hatását.

2012. júl. 21. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fagyasztottban több a vitamin, mint a legtöbb "frissen kapható" zöldségfélében, ami megalább 4-5 napig áll az üzletben meg elötte különféle raktárakban. Az állás során (10 fok fölött) a vitaminok elég gyorsan bomlanak, ezért ezekben nem sok marad.

A fagyasztott a szedéstöl számitva már másnap le van fagyasztva (ha a boltban kaphatóról van szó), de ha otthon fagyasztod, akkor sem vársz vele napokig.

A vitaminok 10 fok alatt csak lassan, fagyasztva egyáltalán nem bomlanak.

2012. júl. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen a boltira gondoltam, mert nincs lehetőségünk termeszteni.

Láttam itt egy kérdést gőz fölött párolásról. Ott írtak azt hiszem zsíradékban párolós megoldást is, de nem mentettem el a kérdést, és nem teljesen emlékszem rá, de a lényeg, hogy mexikóihoz például a zsíradékot vagy a gőzöset ajánljátok? (Írta az egyik kedves válaszadó, hogy vannak vitamiok, amik zsíradék miatt jobban fejtik ki a hatásukat, azért kérdezem.

Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 21. 09:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam azt a kérdést, de nagyon sok (ADEFK) vitamin csak akkor lesz felvehetö a szervezet számara, ha zsiradékkal együtt kerül a szervezetbe. Ezért egészséges a salátákra is kevés olajat tenni, mert igy jobban hasznositja a szervezet.

A csak vizben párolást azért reklámozzák, mert a zsiradékok aránylag sok kalóriát tartalmaznak. A zsiradékok viszont amellett, hogy segitik a vitaminfelszívódást, aromahordozók, sokkal jobban érzödik az élelmiszerek ize töle.

Ha kevés (1-2 ek egy családi adaghoz - ez összesen kb 20-40 kcal, elosztva az adagok számával max. 10 kcal/adag, ez az, aminek nincs jelentösége, mert annyir kevés) zsiradékban párolod a zöldségeket, sokkal jobb izü és jobban hasznosítható ételk kapsz, mint a csak vizben pároláskor.

Ezen kivül a gözben - tehát nem vizben - párolt zödldségek állaga egész más, mint a megszokott, sok embernek nem izlik.

2012. júl. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a kevés zsiradékban való párolást ajánlom, a a már említett, és más által megerősített okok miatt, pl a kérdezett mexikói zöldségkeveréknél is, és a többinél is.
2012. júl. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
igen, és még tovább erősítem a másik válaszadó megjegyzését is, hogy a zsír mindenkori ízvivő anyag, vagyis minél zsírszegényebb valami, annál kevésbé élvetzetes az íze.ez nem azt jeleneti, hogy bő, tocsogós zsíradékben kell sütni, párolni, de az élvezeti érték miatt fontos némi zsiradék jelenléte is.
2012. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm szépen.

Ott is olvastam azt hiszem, de a barátnőm is mondta, hogy ha rendesen párolom, kimegy belőle a vitamin. Akkor ebben sincs sok realitás.

2012. júl. 21. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!