Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Üveges lecsót (paprika,...

Üveges lecsót (paprika, paradicsom) hogyan teszitek el télire? El áll-e akár tartósítószer nélkül is?

Figyelt kérdés
Előnyben részesítem a már bevált recepteket.
2011. aug. 17. 05:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az arány nálunk egy családi adag: 2 közepes hagyma, fél kiló héjától megfosztott paradicsom, 45 deka szeletelt húsos paprika.

zsíron megdinsztelem a hagymát, a paradicsomot megfőzöm benne egy kis sóval. átforgatom rajta a paprikát és csak pár percig főzöm, hogy roppanós maradjon.

forrón üvegekbe töltöm, egy borsónyi nátrium benzoát kerül a tetejére és rácsavarom a tetejüket. utána szárazdunsztba teszem, és ott hagyom kihűlni.

egy szezonban általában 2-3-szor teszek el 5-6 adagnyit

egyszerre.pirispaprikát csak télen felhasználáskor teszek bele, és egy pici cukrot is, ha savanyú lenne a paradicsom.

üdv.

2011. aug. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én rendesen elkészitem a lecsót, mint máskor. Annyi különbséggel, hogy nem főzöm teljesen puhára (egyébként is úgy szeretem ha a paprika még nem főtt szét benne) és a végén nátrium-benzonáttal tartósitom. Forrón üvegekbe töltöm, és dunsztolom.
2011. aug. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én olajon hagyma üvegesre, bele a paprika, só, majd paradicsom és nem főzöm halálra. Üvegbe töltöm, középre egy késhegynyi szalicilt teszek, ezt felbontáskor ledobom róla. Idén próbaképpen raktam el tartszer nélkül, kíváncsi leszek. Tetőket kifőztem forró, erősen ecetes vízben, üvegeket mikróban úgy csírátlanítottam, h mosogatás, öblítés után ecetes vizet forraltam benne, 1 üveg 2-3 perc. Edényt, merőkanalat is kifőztem.
2011. aug. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első vagyok, most olvastam vissza, szóval a paprika 3/4 kiló, azaz kb 75 deka.

bocsi az elírásért.

2011. aug. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves harmdik!

Én a Te módszereddel (sterilezés9 az idén baracklekvárt tettem el, szintén csak próbából. Egyelőre még tartja magát. Lehet, hogy bevállalom a lecsóból is, de csak próba mennyiséget.

Köszönöm mindenki válaszát.

2011. aug. 18. 09:39
 6/6 A kérdező kommentje:
bocsi, "(sterilezés)"
2011. aug. 18. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!