Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Minden kreatív gondolatra...

Minden kreatív gondolatra szükségem van! Csokival bánni tudók, elolvasnátok?

Figyelt kérdés
Szóval: hogy tudnék csokiból kiönteni egy nyuszifej-formát, hogy utána vékony lapként megkötve ráhelyezhessem a tortára? Először szegély kellene neki és aztán öntsem bele a csokit? Sütőpapírra (szilikonos) jó lesz? Le tudom húzni róla a végén a papírt? De miből csináljam meg a szegélyt? Vagy ha más megoldás van, az is jöhet!
2010. jún. 7. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
lehet kapni ehető papírlapot, ami ostya szerű, ha azt kivágod, és bekened csokival, nem jó?
2010. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sütőpapírra tökéletes, le fog jönni róla. Először egy filccel rajzold be a nyuszi formát, amit szeretnél. Szerintem kettőt, hogy ha valamelyik megsérül ne legyél bajban.

Aztán fordítsd meg a sütőpapírt (fog látszódni így is a minta).

A csokit (nem tudom mennyit akarsz) tördeld bele egy nejlon zacsiba, ami nem lyukas. Merítsd forrásban lévő vízbe, amíg teljesen fel nem olvad. Ne maradjon darabos!


Aztán a zacsi aljára picike lyukat vágsz és szép óvatosan rácsorgatod a formára. Kezdheted a körvonalakkal, aztán kitöltöd az egészet.


Hagyod teljesen megszáradni. Hűtőbe is berakhatod. Aztán egy vékony késsel óvatosan alányúlsz a széle alá és felemeled. A tortán a nyuszi alját rakd felülre, ami a sütőpapíron volt, mert az szép egyenletes felületű lesz. Tehát fordíts rajta egyet.


Nagyából ennyi. :)


Remélem érthető! Sok sikert!

2010. jún. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Atyaúristen, köszönöm mindkettőtöknek! Nagyon jó ötletek!!!! Mindegyikből csinálok egyet-egyet!!!
2010. jún. 7. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!