Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen édességet ehetek...

Milyen édességet ehetek tejallergiásként? Recepteket kérnék!

Figyelt kérdés
2009. júl. 19. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg sütemény van, amiben egyáltalán nincs tej. Csinálj linzertésztát, és tegyél rá lekvárt, diót, gyümölcsöt, tojáshabot stb. vagy ezek keverékét. A linzertészta receptjét akár a neten, akár szakácskönyvben megtalálod.
2009. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kókuszgolyó:) abba se kell tej( mondjuk lehet bele tenni:)
2009. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mindkettőbe kell vaj (tejből készül ugyebár), tehát kiestek :-(
2009. júl. 19. 16:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Vajat minden receptben lehet margarinra cserélni, az növényi alapú, nincsen benne tej.
2009. júl. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lekváros palacsinta :) Nálunk én nem eszek tejes cuccokat, sem olyat amibe fehérje kerül. Ezért ha csinálok magamnak úgy szoktam, hogy : Cukor,szódavíz,liszt, bele kakaópor. Aztán megsütögetem őket, nem ragadnak le! Cukor épp hogy kell bele, mer ha sokat teszel leragad. Azután csinálok rá csokiszószt, (sok cukrozott kakaó por + pici víz) felfőzőm, a palacsintákra amiket előtte szépen háromszögre hajtogattam, arra ráöntöm, várok kicsit míg megdermed, majd lekvár mellé, és mártogatom :) hmm isteni
2009. júl. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell megijedni a tejallergiától. A lányom (és vele együtt én is - mivel szoptattam) 1 évig semmit nem ehetett amiben tej, tejtermék vagy tejszármazék volt.

Bementem az első bioboltba, és kerestem olyat, amivel a tej helyettesíthető. Szóba jöhet a szójatej, rízstej vagy a zabtej. Ezekből tejszín is van. A lányomnak a zabtej, zabtejszin jött be. (Ha csak laktóz érzékeny vagy, akkor laktózmentes tejet tudsz venni.)

Arra figyelj, ha nem tejcukor érzékeny vagy, hanem tejfehérje, minden élelmiszer összetevőjét nézd meg, mert sokszor dúsítóként hasznáénak (még hentesáruknál is) tejport, tejsavót, tejet vagy tejszínt.

Vajat helyettesítheted margarinnal, a Delmára rá is van írva, hogy tejérzékenyek is ehetik.

Egyébként bármelyik sütit megsütheted tej nélkül, vízzel pótolva, vagy a fenti "tejpótlókkal" helyettesítve.

Amúgy a gyógyszertárban lehet venni Sinlac hipoalergén tápszert (ezt a tejérzékeny babák kapják tej helyett), ami tul.képp szentjánoskenyérmagból készül. és vízzel higítva tejként használható.

Az instant kakaóport, tejcsokikat el kell felejtended, és olyat keresni, amiben nincs tej ill. tejszármazék.

Ja, és Bp-en VIII. ker. a Baross utcában (32-esek terénél) van egy jó bio bolt, ahol sütik, csokik, sőt torták is vannak (rendelésre) az ételérzékenyekenek. De gondolom,a neten több ilyet is találsz.


Üdv!

2009. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szia! Van egy csomó receptem, mert mind a két lányom tejallergiás. Én tej helyett rizstejet használok, vaj helyett margarint (Liga), de ezzel vigyázni kell, mert sok margarinba tesznek tejport is. Csak a túrós dolgok nem megoldottak, de most olvastam egy kölesből készült túróról, meg fogom próbálni. Ha érdekelnek a receptek, írj! gerdazoi@gmail.com
2010. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sya látam h az egyik koment azt írta h mivel vaj vanbent igy nemlehet,hát tévedett,mivel van olyan vaj amiben nincs tej pl margarinkrém,delma kocka vaj pegid lira,lige tej pedig szojatej,rizstej,kokusztej tehet nagyon egyszerű
2010. jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!