Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Marhagulyást készítenék...

Marhagulyást készítenék bográcsban, mégnem főztem, mire kell odafigyelnem? Csipetkét tehetek bele? Hogyan kell megfőzni a levest nagyon jól?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen

2012. aug. 7. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Fölteszed mint a pörköltet, amikor a husi félig megfőtt, egy kicsit hígítsd meg a levét, akkor rakj bele répát-gyökeret, 1-2 szem krumplit is szoktam bele darabolni és apróra vágott petrezselymet.

Majd amikor már ezek is félig megfőttek, akkor rakhatod bele a csipetkét. Meglehet, hogy előtte ismét hígítani kell, ilyenkor azért várd meg míg ismét felforr, kóstold meg a savát, ha kell sózd utána. Ha a csipetke is megfőtt, akkorra (elvileg) a husinak is puhának kell lennie, és kész a fincsi levesed.


Amikor nem csipetkét főzöl bele, lehet nagykocka tésztát, vagy fodros-kocka tésztát kapni és azzal befőzni.

2012. aug. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: most én is ezt főzöm, igaz, hogy gázon és lábasban. Most raktam bele a tésztát. Jó étvágyat!
2012. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden úgy történik sorrendben, mint a gázon, csak sokkal jobban kell ügyelni rá. kezdve a hagyma dinszteléstől a végéig. valaki mindig legyen mellette, kevergetni, rázogatni, kell a bográcsban fővő ételt.

finom, ha gyúrsz egy tojásból csipetkét ( persze attól függ, hány főre főzöl), de nagyon jól használható a négytojásos kézi tarhonya is. személyenként kb 2 dekával kell számolni. a krumplival egyidőben bele lehet tenni. mire kész a gulyás a tarhonya akkora, mint a csipetke.

nem ázik el, van olyan jó, mint a frissen gyúrt tészta, és kényelmesebb is.

2012. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Hogy nagyon finom legyen, marhalábszárból csináld, lassan főjön majdnem puhára. utána a zöldség, a zeller ne maradjon ki. a pirospaprika is legyen jófajta, hogy szép színe legyen.1-1 szem paprika-paradicsom is mehet bele.

fűszer még a bors, és őrölt kömény.a krumplit se sajnáld,

fejenként egy közepessel számolhatsz.

csipetke a végén.

2012. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)
2012. aug. 9. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!