Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet az alábbiakból...

Mit lehet az alábbiakból készíteni?

Figyelt kérdés

Van itthon liszt, néhány tojás (nem túl sok), száraztészta, tejszín, margarin, szalonna, kolbász, csirkemáj, vöröshagyma, sajt (meg még néhány dolog, csak azokat soroltam fel, amiből ki lehetne hozni vmi főételt).

Ami viszont nincs, az burgonya, tejföl, túró, és semmilyen más húsféle.

Gondoltam tojásos nokedlire, de ahhoz illene egy kis fejes saláta.

Esetleg valami finom szósz ötlet tésztára?

Köszönöm előre is a segítséget!


2012. aug. 11. 12:15
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és van még tej is, viszont nincs élesztő.
2012. aug. 11. 12:20
 2/4 anonim ***** válasza:

A szalonnát kisütöd, rá hagyma dinsztelni, erre egy kis kolbász, végül a csirkemáj csíkokra vágva.együtt pirítani pár percet.

ha van valami zöldség, tehetsz bele, gomba, mexikói stb...

közben a tésztát kifőzöd. a ragut fűszerezed, fokhagyma, bors, bazsalikom, vagy amit szeretsz. egy tálban összekevered a tésztával. a tejszínt néhány tojással kikevered és össszekevered a tésztás cuccal.

egy kikent tepsibe teszed, ha van sajt megszórod vele, ha nincs úgy is jó. pirosra sütöd a tetejét.

finom, gyors "egytálétel"a meglévő anyagokból.

2012. aug. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jó ötletet adtál! Az a baj, h még nem vagyok profi szakács, így kevéssé merek saját ötletek alapján kísérletezni, inkább a "sztenderd" ételekben gondolkozom, de így elolvasva nagyon jól hangzik. :)
2012. aug. 11. 13:52
 4/4 anonim ***** válasza:

hagymás, szalonnás, kolbászos rántotta

hagymás csirkemáj tésztával vagy nokedlivel

rántott sajt, máj nokedlival

sajtos tészta sült kolbásszal

tükörtojás nokedéival

tojásleves

2012. aug. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!