Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy lehetne még finomabb a...

Hogy lehetne még finomabb a kukorica salátám?

Figyelt kérdés
A receptem igen egyszerű: konzerves kukoricához tejfölből és majonézből öntet, összekeverni és kész is. A család nagyon szereti, de én szeretnék még egy kis pluszt bele. Esetleg tudna valaki valami jó fűszert bele? Bármilyen ötletért hálás vagyok!
2008. máj. 10. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szoktam úgy is, hogy teszek bele sok pirított gombát. Máskor pedig szoktam tenni bele rengeteg kaprot:) Harmadik ötletem, hogy veszek olyan salátaöntet port, amit a boltban lehet készen kapni. Bár ez utóbbi ritkán fordul elő, inkább megjegyzem hogy mi kell bele és itthon megcsinálom. Próbáld ki őket, finomak:)
2008. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon gyakran eszem ilyet, mert pici babám van, és nem mindig jut időm magamnak főzni. Sokszor teszek bele főttojást (na ezt akkor, amikor azért mégis van egy pici időm), vagy apró kockákra vágott sajtot, úgy is nagyon finom. Én szeretem apróra vágott hagymával is, de ha pl. maradt előző napról valami hús, akár rántott hús, vagy sült hús, akkor abból vágok bele pici darabokat, húsvét után egy csomószor vágtam bele tarját. Aztán csinálhatod a konzerv kukoricát konzerves borsóval összekevered. Igazából bármivel dúsíthatod, amit szerettek, én ezeket szoktam még bele tenni. A főttojásos nálunk egy klasszikus dolog, ha nincs benne, akkor az csak amolyan összecsapott kukisali, de mi sokszor esszük ünnepen köretnek (pl. karácsonykor a pulyka mellé), akkor nem hiányozhat belőle a tojás.

Fűszernek néha teszek bele bazsalikomot, de volt, hogy fokhagyma krémmel kevertem ki, úgy is jó volt. Meg tárkonyosan is nagyon jó, az passzol a kukoricához.


Jó étvágyat!

2008. máj. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pici mustárt és borsot is szoktam bele tenni, néha hagymát, vagy egyszer tettem bele sajtot is.
2008. máj. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Szia!sajátkezüleg készits majonézt azzal tuti jobb lesz és ne feledkezz meg egy nagyon pici jó fajta Tokaji bort tenni bele.A majonézt következőképpen készithetedd ell: 1 tojássárgájához 1 dl. olajat számitasz ezt nagyon ovatosan csepegtettve keverés közben hozzá adagolod a tojás sárgájához és aztán,mehet bele a többi hozzávaló.
2008. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
tejszín
2008. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
keverd bele a kukorica konzerv levét is, ez a titka az egésznek... :)
2008. máj. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9%
Ha belehánysz!!!!!!!!!! És összedarálod.
2008. máj. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
áhh banyek.. mért nem tiltják ki innen az ilyen marhákat?
2008. máj. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!