Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell üveges zöldborsóból...

Hogy kell üveges zöldborsóból főzeléket csinálni?

Figyelt kérdés

Már agybajt kapok.Kibontom az üveget, megkóstolom a borsót és puha.Elkezdem főzni, és kő keményre keményedik, onnantól főzhetem akármeddig az istennek nem puhul meg.

Rántsam be simán a levét, majd ha sűrű zárjam le és utána tegyem bele a borsót?Vagy hogy kell, hogy ne keményedjen meg?


2012. aug. 17. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Készítesz egy halvány zsemleszínű rántást(pici pirospaprikát tégy bele) amit tejjel és a borsó levével eresztesz fel. Főzöd, ameddig besűrűsödik. Akkor teszed hozzá a borsót és csak éppen összeforrósítod. Kész. (7decis borsó konzervhez két kanálnyi lisztből legyen a rántás, olaj, amennyit megkíván)
2012. aug. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Legközelebb így csinálom. :)
2012. aug. 17. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Az üveges borsó már puha, ott valóban elég egy rántást készítened, felengeded, és a leszűrt borsót csak beleforgatod, egy kis forrás, ízesítés és kész.


Ha fagyasztott borsó, akkor pici zsíron átforgatod, kevés vízzel födő alatt puhára párolod. Én ekkor csak megszórom liszttel, hideg vízzel elkavarom símára, még hígítok rajta, amennyit kell. Só, bors, pici cukor és akkor is kész a főzelék.

2012. aug. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
tej helyett próbáld meg tejszinnel:) isteni:)
2012. aug. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a többi választ is.Szóval akkor tényleg ez a titok hogy üres főzelék, és abba bele a borsó.


Én eddig úgy csináltam hogy a leszűrt borsót forgattam át olajon, szórtam rá lisztet, felengedtem a konzerv levével, tettem bele még tejfölös habarást és kész.

2012. aug. 17. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!