Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerülnek gázsütőbe...

Miért nem sikerülnek gázsütőben a sütemények?

Figyelt kérdés
Az albérletemben gázsütő van (új, de hagyományos két fokozatos fajta: kisláng, nagyláng) otthon pedig légkeveréses villanysütőnk van és ugyanaz a recept csak a villanyosban sikerül rendesen. Ez miért lehet? Sokkal laposabb lesz a tészta, mintha nem sülne meg rendesen, tapadós is marad. Tepsit teszek alulra, legfelső rácson sütök és a sütési időt is megnövelem. Miért lehet ez? Tudtok valami jó tippet esetleg, hogyan süssek benne?

2012. aug. 23. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Én se villannyal, se légkeverésesben nem sütöttem még. Mindig gázom volt, most Pelgrim, már elég régen. Tehát nem tudom, milyen lehetne, de ezzel elégedett vagyok. Persze ki kellett tapasztalni, melyik fokozaton süssek, és melyik állásra tegyem a rácsot, mennyi ideig. Arra emlékszem, hogy a Hamis krémesnél írta a recept, hogy ha villanytűzhelyben sütné, akkor hideg sütőbe tegye, mert összeesik a sütemény. A gázosnál elő kellett melegíteni. Biztos, hogy minden sütőt ki kell kísérletezni.
2012. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lényeg a fok, ennyi a titok. Illetve az, hogy ne nyitogasd, főleg, ha piskótáról van szó. A tepsis dolgot nem értem, szerintem attól csak forróbb lesz a sütő. A sütési időt miért növeled? Amúgy meg, ha laposabb, az nem gond, az számít, hogy finom legyen! :)
2012. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos nem tudom pontosan hány fokon süt, mert csak nagyláng vagy kisláng van. Elő szoktam melegíteni, a tepsi pedig azért kell, hogy ne égessen alul, illetve jobb legyen a hőeloszlás.
2012. aug. 23. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
A villanysütő egyenletesen süt a gáz meg nem...,ez a különbség.A gázsütőben a sütemény széle már ég a közepe még nyers...,ezért nem jó a gázsütő.
2012. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs közepes láng? Nem tudom milyen az a két fokozatos, ilyenről még nem is hallottam, az enyém is hagyományos, régi, de 8 fokozata van, általában a sütiket 4-es (közepepes) lángon sütöm.
2012. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A két fokozat olyan, mint a felső, tűzhely részénél a kapcsoló. Nagy lángot jelöl meg takarék lángot. Ennyi. Köztesre nem igazán tudom állítani, mert vagy nagy lángon ég vagy kicsin. Próbáltam már félúton hagyni a kapcsolót, de nem volt átmenet :-(
2012. aug. 23. 17:40
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó kis sütő ez:DD Akkor süsd nagy lángon,csak sűrűn nézzél rá:D
2012. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vagy kezdd nagy lángon, és félsülésben tedd takarékra! Biztos, hogy bánja vagy négy tepsi tészta, de kikísérletezed. Fóliával is lehet beburkolni a tepsit, ha alul éget, vagy vizes sütőpapírral borítani, ha felül. Ezek szerencsétlen dolgok, az a jó sütő, ha nem kell macerálni vele, de ha ez van, akkor meg kell tanulni a vele való együttélést:)

Az nem gond, hogy nagyobb a területe, nagyobb tepsiben sütsz ugyanannyi összetevővel, mint a villanyban? Persze, biztos tudod, csak kérdezem. Nekem nem minden tepsim volt kompatibilis.

2012. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen sütőm van.Húst már sütöttem benne,hát a belső rész kicsit égett,ezért forgatni kellett
2012. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!