Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készül az epertorta?

Hogy készül az epertorta?

Figyelt kérdés
2008. máj. 13. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem többféle receptem is van, milyet szeretnél sütni? Sima piskótalapút, esetleg joghurtos krémese, vagy valami flancosabbat?
2008. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
joghurtos krémet leirhatnád.
2008. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

30 dkg eper, 4 dl joghurt, 4 dl tejszín,


20 dkg porcukor, 1 csomag étkezési zselatin. Ezek a hozzávalók. a joghurtot a cukorral és az összetört eperrel összekverjük( én nem töröm össze az epret általában, hanem félbevágom, ha összettöröm, azt pedig mixerrel teszem, mert úgy nem marad darabos)Hozzákeverjük a habbá vert tejszínt. A zselatin megcsináljuk, ahogy a csomagolás előírja( kevés vízben felfőzzük és kicsit hűlni hagyjuk) Utána hozzákeverjük az epres masszához. Ezt rákenjünk a piskótalapra ( a piskótát a formában kell hagyni, úgy kenjünk rá a krémet, mert itt még folyni fog)Egy éjszaka kell neki, h rendesen megdermedjen.

2008. máj. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi:) én is erre gondoltam
2008. máj. 15. 10:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyáknapjára készítettem egy nagyon finom epertortát. A receptjét itt találod:

[link]

2008. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Timcsike1999 válasza:

Bocsi hogy ide írok, de légyszi segítsetek! Apukám epertortát kért tőlem szülinapjára, de nem krémeset. Viszont a neten csak krémeset találtam. Segítsetek légyszíves!!!

Előre is köszönöm.

2011. ápr. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!