Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Esküvői állófogadásra illetve...

Esküvői állófogadásra illetve vacsorára milyen süteményeket süthetnék ami nem gond, ha áll 2 napot? Illetve mennyit süssek?

Figyelt kérdés
25-en leszünk. Szombaton van az esküvő, de én csak csütörtökön érek rá sütögetni. Legalább 2-3 félét szeretnék sütni. Mennyit süssek belőlük, ami elég lesz az állófogadásra, a vacsorára és csomagolni is tudok a vendégeknek? + a vendéglő tulajdonosának (jó ismerős, de nem hívtuk meg a vacsorára) + a tisztelendő asszonynak (szomszéd és jó barát, nagyon sokat segített nekem már).
2012. szept. 6. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

linzer féléket , mézes lapos sütit annak kimondotan jót tesz 2 napot áll.

diós kosarat, kókusz csók , lekváros linzer, sajtos rúd, keleti csemege,

2012. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen az első hozzászóló leírt mindent.

A sajtos-rúd tésztájából nemcsak rudat, apró pogit is tudsz készíteni, és akkor (legalábbis szemre) már annyival többféle az asztalra rakott sütid.

A linzer-tésztából pedig ismét csak a képzeleted szabhat határt, hogy karikára és lekvárral összeragasztva, vagy éppen dióval megszórva, vagy csak síma vaniliás cukorral, fahéjjal, stb. stb.

2012. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Az előttem írók nagyon jól leírták a sütiket, ez csak egy javaslat, de valaki nem tud a családból valami gyümölcsöset is sütni, nem mindenki szereti a több lapos sütiket, vagy az olyanokat amik krémesek. Sós sütemények elég neccesek, azokat frissen a legjobb felszolgálni, vagy nagyon jó recept kell hozzá, hogy puha maradjon.


Darabszámot illetőleg, nagyon fontos lenne tudni, hogy torta lesz-e? A sütiket közvetlenül a vacsora után akarod, hogy tálalják, vagy már előtte is?


Nemrég voltunk esküvőn, előre ki voltak téve a sósak, de nagyon rosszak voltak, pedig mindenki evett volna belőlük, az édes süteményből alig fogyott, szegények berendeltek vagy 200 szelet sütit, ha 10 elfogyott összesen (50 fős lagzi) akkor sokat mondok. A lényeg, a sósak legyenek mindig kitéve,átlag 10 dkg/ fő, édes sütiből viszont nem kell olyan sok szerintem 3 db/ fő nyakig elég. Csomagolásnál, családokra csomagolsz, ott mehet 2db/fő, ha marad a kajából és pakolsz is nekik belőle, ha nem,akkor én 3db-ot csomiznék fejenként! A sütik mérete ne legyen túl nagy, így többbet is meg lehet kóstolni+ha valakinek nem ízlik, nem megy pocsékba egy hatalmas szelet. Azoknak, akik segítettek pedig minden fajtából küldenék két szeletet!

2012. szept. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kajából vagy marad vagy nem, de abból nem tudok csomagolni. Étterembe megyünk és ugyan el hozzuk a maradékot, ha marad, de a sütis csomagok előre el lesznek készítve, mert van aki 90 km-ről jön el és nem tudom mikor megy el, azt sem szeretném ha üres kézzel menne, így a csomagok már a lagzi előtt be lesznek készítve az étterem spájzába és ha valaki menni akar, akkor hoznak neki egy csomagot ki.
2012. szept. 6. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!