Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fatörzs tortát szeretnék...

Fatörzs tortát szeretnék készíteni, leírnád, hogy te hogyan készíted?

Figyelt kérdés
Emlékszem, még a nagymamám sütött ilyen tortát, mennyire finom volt....holnap lesz a lányom névnapja, és arra gondoltam, ezt készíteném el neki, segítenétek ebben?
2012. szept. 7. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Piskótatekercset szoktam megtölteni csokikrémmel, tetejét is a csokikrémmel kenem meg, villával alakítom ki a fakinézetét, marcipánból szoktam gombákat és leveleket tenni rá dísznek. Nálunk ez kifejezetten karácsonyi, asszem még máskor nem is csináltam ;)
2012. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Helló! Mi is úgy csináljuk, ahogyan az előző kommentelő írja. A csokikrémet mi mindig pudingból csináljuk. ( A legtöbb pudingos tasak hátulján le van írva, hogy hogyan lehet belőle krémet csinálni.)
2012. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

4 tojást 4 lapos evőkanál cukorral habverővel felverek jó keményre, majd kanállal hozzáadok 4 ek lisztet, elkeverem és sütőpapírral bélelt tepsiben megsütöm. Ha készen van, vizes konyharuhára tett sütőpapírral feltekerem, hagyom kihűlni.

A krémhez 1 kis doboz tejszinben felolvasztok 1 tábla étcsokit, adok hozzá 5 deka vajat, majd a hűtőben kihűtöm, utána habverővel kemény habbá verem, kis édes tejszinhabot is lehet keverni hozzá ízlés szerint.

Ezzel a krémmel megöltöm a piskótatekercset, úgy hogy a tetejére, oldalára is maradjon, a tetejét széles késsel kenem meg hosszában, így fatörzs mintázata lesz.

Másnapig a hűtőben tartom, hogy jól összeérjenek az ízek és szépen megdermedjen a csokikrém.

2012. szept. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen, hogy ilyen gyorsan írtatok, és segítettetek nekem!
2012. szept. 7. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!