Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell a kuktát használni...

Hogy kell a kuktát használni és mit lehet főzni benne?

Figyelt kérdés
Tavaly kaptam egy frankó kuktát, de még ki se m bontottam, mert fogalmam sincs, hogyan és mit érdemes benne csinálni. Recepteket és tanácsokat várok ügyesektől! :-)
2009. aug. 5. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Szinte barmit amit kukta nelkul is foznel, csak gyorsabb.:D


Peldaul marhaporkoltet, ugyanugy csinalod mint kukta nelkul, csak rovidebb ideig:D En 2 es fel orat szoktam fozni siman, kuktaval szerintem masfel ora:D De 1 ora utan megnezheted leengeded a gozt, megnezed, es ha nem puha vissza is zarhatod, vagy befejezheted nyitott fedovel is...

2009. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb,40 éve van kuktám.Rizst,tarthonyát pl. már nem is tudnám nélküle főzni.A,it nem szoktam :levesek,sült húsok,de lehet azt is készíteni benne.

Olvasd el a használati utasítását.Abban is szoktak receptek lenni,és benne van,hogy milyen étel mennyi idő alatt fő meg.

Amire figyelj:annyi vizet önts csak az ételre,amennyi levének készen lennie kell,mert nagyon kevés folydék párolog el.Ha több vizet öntesz hozzá,sok level lesz pl. a pörköltednek.

Minden fűszert akkor kell beletenned,mielőtt főzni kezded az ételt,főzés közben nem lehet,vagy csak a kukta kinyitása után pótolni.

Ha lezártad a kukták és elkezded az ételt főzni,akkor a benne levő folyadék mennyiségétől függően sípoló hangot ad a kukta.Ekkor vagy le kell venni a főzőlapról,pl.rizs esetében,vagy tartalékon hagyni a receptben megadott ideig.Ha letelt a főzési idő,meg kell várni,amíg a pöcörgés abbamarad,és a kukta kinyitható.Ez kb negyedóra.

Ha valamiért feltétlen kiakarod előbb nyitni,akkor hideg vizet kell ráengedni,amíg ki nem tudod nyitní a fedőt.

Ha tovább hagyod a tűzön a sípolás után,akkor túlnyomás keletkezik benne,és kivágja a szelepet,és lehet,hogy a benne levő folyadék a mennyezeten köt ki.

Ez így biztosan nagyon macerásnak tűnik,de ha jól átolvaspd az utasítást,és használni fogod a kuktádat,megszereted.Sok minden egyszerűbb,és gyorsabb benne.A pörköltnél pl.nem kell ott lenni,és figyelni,hogy nem főtt- e el a leve és nem ég-e le.A rizs,tarhonya csak annyi idő,míg odakészíted és lezárod.A felforrás után 15 perccel már kész.Kb ennyi idő a főttkrumpli is.Vedd bátran használatba,nem fogod megbánni.Nézz körül a neten is,biztos vannak kutához való receptek is.Jó főzést.

2009. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindent.Csak finomabb,zamatosabb,és hamarabb kész van.

De rá kell jönni,hogy mennyi idő kell hozzá,és az sem mindegy,hogy gázon vagy villanyon főzöl,mert a villany tovább meleg.

2009. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyum csak a bablevest meg babfőzeléket csinálja a kuktában... ja meg a rizses husit:)
2009. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, főleg a második válaszolónak a részletes leírást! :-)

Először asszem vmi egyszerűt próbálok ki benne, mondjuk tarhonyát vagy rizst, a következő pedig egy vadas marha lesz, amihez a neten találtam kuktás receptet! :-)

2009. aug. 6. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!