Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan tudnám elsajátítani a...

Honnan tudnám elsajátítani a tortakészítést?

Figyelt kérdés

Úgy szeretnék hasonlóakat kreálni, de nem tudom hogyan kezdhetnék neki?

[link]


Vagy hogy ezek hogy készülnek egyáltalán?

[link]


Olyan jó lenne itthon házilag megtanulni. Egy pár ismerősöm csinálja őket, de biztos, hogy ők sem tanulták szóval biztos van remény..:D



2012. okt. 27. 14:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Már annak is örülnék ha a tetejére tudnék ilyen szépet csinálni, de ezt is mivel és hogy? :S :( [link]
2012. okt. 27. 14:38
 2/5 anonim ***** válasza:

A Fondantos bevonat szerintem nem könnyű. Én kb. 3 éve sütök aktívan tortákat (na jó évi 10-15 db. minden fajta alkalomra), de ebbe még nem vágtam a fejszémet. Igaz, lehet hogy nem is fogom. Mert bár nagyon-nagyon szépek, ízre ez csak cukormáz a tetején, ami belül van, az a "lényeg".


Én nászajándékba kaptam Lajos Mari- Hemző Károly 66 torta c. könyvét.

Abban lépésről lépésre van minden leírva, képekkel illusztrálva. Nekem nagyon bejött.

Benne vannak a klasszikus torták receptjei is, és sok minden más.

Álmom, hogy az összeset megsütöm egyszer. :o)


Nagyon tudom ajánlani.


De, a fondanthoz is találtam már egy oldalt, ha meglelem, belinkelem.

2012. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Na itt van.

Amúgy ezt az egész oldalt nagyon szeretem, de itt nem a szerző írta a recepteket, csak gyűjtötte, ezért van olyan, ami nincs agyonrészletezve, és ahhoz hogy jó legyen, már kell némi gyakorlat.

2012. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én sem tanultam, és ez az első tortám, amit most a párom szülinapjára sütöttem: [link]

A tetején marcipán van. A fondant is jó lehet, de az csupa cukor. (a marcipánnak fele mandula, fele cukor.) Sima piskótalapot sütöttem, csoki krémmel töltöttem. A marcipánt színeztem Tesco-s festékkel. Azt hiszem darabja 78 Ft volt. A marcit az Aldiban vettem, 399 Ft volt egy 200g-mos darab. Mivel elég nagy a tortám, így csak a teteje bevett 4 darabot belőle. Jó vékonyra kinyújtottam színezés után, és a sodrófa segítségével rásímítottam a tetejére. A tó színes zselatinból volt. A díszeket marcipánból formáltam, kézzel. Nem volt nagy ördöngősség, de ilyen jó végkifejletre én sem számítottam:-) Csak bátorítalak, hogy fogj bele nyugodtan, nem kell mindenhez szakértőnek lenni:-)

2012. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak még annyit hozzátennék, hogy hiba volt feltennem a zselatinra a halat, és a tavirózsát, mert eláztatta a marcipánt másnapra. De majd legközelebb ezt is tudom..:-)
2012. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!