Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Raffaello torta receptek?

Raffaello torta receptek?

Figyelt kérdés
Olyanokra lennék kíváncsi, ami nem olyan tömény, és ha lehet fehércsokiból legyen. Tudom, hogy van sok recept neten, de nem tudom, melyik, ami igazán finom és nem tömény, száraz.

2012. nov. 6. 17:00
 1/6 anonim válasza:

100 g vaj, szobahőmérsékleten

1 csésze porcukor

2 tojás

1 és 1/2 csésze minden célra alkalmas liszt

1 és 3/4 tk sütés por

1 tk vanília kivonattal

1 teáskanál mandula lényegében

1 csésze könnyű kókusztejet vagy 3 teáskanál kókusz tejpor feloldunk 1 csésze víz

  fehér csokoládé


225 g fehér csokoládé

1 pohár tejszín


A cukormáz


1 csésze folyékony tejszín

2 evőkanál porcukor


A feltöltési


3/4 csésze pirított kókuszreszelék

3/4 csésze pirított mandula pehely

2012. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1# tudnál leírást is írni? engem is érdekelne a recept,de így nem értem
2012. nov. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, de mi az, hogy feltöltési? És hogyan kell összeállítani ezeket?

Honlapokat is küldhettek.

2012. nov. 6. 18:06
 4/6 anonim válasza:

Bocsi rosszat másoltam be ! Ez egy angol recept volt de ez finomabb mint az előző és könnyebb is . :D 7 db tojás

6 dkg porcukor

27 dkg vaj (3 cs. teavaj)

20 dkg fehér csokoládé

7 dkg darált mandula

1 l tej

15 dkg kókuszreszelék

20 dkg cukor + még 6 evőkanál

10 dkg rétesliszt

10 dkg finomliszt

3 csomag tejszínes pudingpor

Elkészítés


Mandulás tészta (középső lap): 10 dkg lisztet, 6 dkg porcukrot, 7 dkg darált mandulát, 7 dkg puha vajat sűrű, rugalmas tésztává gyúrunk (meleg vízzel ha szükséges). 30 percre hidegre tesszük. Kapcsos tortaformában közepes hőfokon 15 percig sütjük.


Kókuszos tészta (ketté vágva alsó/felső lap): 7 tojásfehérjét 20dkg cukorral keményre verünk, hozzáadunk 10 dkg réteslisztet, egy csipet sót és 15 dkg kókuszreszeléket. Előmelegített sütőben, alacsony hőfokon sütjük.


Krém: 7 tojássárgáját 3 csomag tejszínes pudingporral, 6 evőkanál cukorral, 1 liter tejben összekeverünk és állandó keverés mellett felfőzünk. Még melegen beleaprítunk 20 dkg fehér csokit. 20 dkg vajat egy csipet sóval habosra keverünk, majd a kihűlt tejes krémhez keverünk.


A tortát összeállítjuk. Az oldalát kókusszal, mandulaforgáccsal, reszelt csokival díszíthetjük, de tejszínhabot is nyomhatunk rá.

2012. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ez jol hangzik*.*

ment a zöld

2012. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam és tényleg jól hangzik, remélem finom lesz:D
2012. nov. 6. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!