Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paprikás krumplit tarhonyával,...

Paprikás krumplit tarhonyával, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Piritsam meg a tarhonyát utána rakjam rá a hagymát ízesítsem rakjam rá a krumplit és engedjem fel vízzel?
2012. nov. 7. 11:01
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Amit te szeretnél, azt mi itt az alföldön közönséges paraszt-tarhonyának hívjuk. Az elkészítése hétköznapi formában:

hagymát dinsztelsz, (ha van egy zöldpaprika karikára szelve is mehet mellé), beleforgatod az összedarabolt krumplit, (ha van a karikára szelt kolbit is), törtpaprikával felengeded, sózod. Amikor félig megfőtt, a levét ha kell hígítsd meg, rakd bele a tarhonyát és főzd készre. Mi egy kicsit levesesebbre készítjük mint a felrakott linken van, és kanállal esszük, mint egytál-étel.


A felrakott linken szerepel a szalonna-pirítás is, ez ízlés dolga, másrészt én személy szerint a kolbit nem szoktam belefőzni, anélkül jobb szeretem.

Van aki a kolbi helyett csak virslit karikáz bele, úgy is jó.

Vigyázz, a tarhonya duplájára nő, hasonlóan mint a rizs, tehát ahány tányérral akarsz, annyi marék száraz tarhonyát tény a lábasba!

Gyorsan készen van, sikerülni fog.

2012. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
piritsd meg a tarhonyát, akár a rizst, másfélszeres vízzel főzd félpuhára. ha a paprikáskrumpli is félfővésben van, akkor tedd hozzá, így nem szívja fel az összes szaftot.
2012. nov. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es vagyok!

Persze, lehet úgy is, ahogyan a 2-es írja, de akkor az kb. olyan lesz, mint amikor a kész paprikáskrumplihoz hozzákavarod a külön megfőzött tésztát. Nem lesz olyan finom íze.

2012. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A félvövésben lévőt nem véletlenül írtam... annyi pont elég, hogy a tarhonya is felvegye a jól elkészített , ízletes szaftos paprikáskrumpli ízét:)
2012. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!