Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vadas receptet szeretnénk...

Vadas receptet szeretnénk kérni. Amit könnyen, gyorsan elkészíthetek sertéshúsból. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. nov. 9. 10:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Csináld azt, hogy a vadasba marhahús, szív, stb helyett sertéshúst teszel.

Mindent ugyan úgy kell csinálni a recept szerint csak a hús változik benne. Ennyi.


De linkelek recepteket hozzá, tudsz válogatni közöttük:


[link]

2012. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Réges-régi szakácskönyvből "tanultam" sertéshús vadasan:


kb 2-3 cm vastagra szelt szertéshús (comb, vagy tarja) sózva, borsozva.

Bő zsírban (olajban) kb. 2x annyi szálára vágott vöröshagymát dinsztelsz, mintha ugyanazt a húst pörköltnek készítenéd, + kb. egy fél fej fokhagymát is beleszeletelsz. szemes bors + babérlevél, ha a hagyma kész, átforgatod benne a husikat, és első nekifutásból kb. 1,5 dl fehérborral öntöd fel puhulni. Ha ezt elfőtte azután lehet még egy kis vizet önteni alá, ha a hús nem puha. Amikor megpuhult födő le, zsírjára sütöd és megpirítod. Célszerű teflonba rakni, mert a hagyma az alján sűrű szaftot alkot, ami szeret odaragadni.

Köretnek teljesen száraz tört krumpli, mert a hagymás szaftot szedheted rá.

2012. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy szoktam a gyors-vadast, hogy megsütöm a hússzeleteket hagymásan, fokhagymásan, aztán kiszedem.

Külön főzöm meg a zöldséget, turmixolom, ízesítem, és abba belerakom a húst, és átmelegítem.

Nem zsemlegombócot csinálok, ha kevés az idő, hanem száraztésztát főzök, mondjuk csavart tésztát, vagy pennét.

2012. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

2-es vagyok.

Persze a marhahús vadasan, zöldséggel, tejföllel stb. azt is imádom, de az marha, és nem sertés.

2012. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom kit, és miért zavart az, hogy egy ősrégi szakácskönyvben talált "sertéshús vadasan" receptet itt megosztottam a kérdezővel.

Megírná az illető, hogy mi volt benne, ami miatt le kellett a receptet pontozni????

2012. nov. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

KEdves 78%-os válaszoló: ne mérgelödj a lepontozó miatt, ha nem teszi ezt, akkor nem találtam volna rá a receptedre. (A birkás linken keresztül kerültem ide).

Igy viszont megint gazdagodtam egy igéretes recepttel, köszi!

2012. nov. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 doboszoli ***** válasza:

Nem én voltam a lepontozó, de:

Nem látom a leírásban a hússal párolt, és turmixolt zöldségeket, ami tejfölös habarással sűrítve, pikánsra cukrozva, savanyítva a vadasmártás maga! Bármilyen hús elkészíthető "vadas módra".

Remélem segítettem.

2012. nov. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves egészségedre.

Igen, a régi öregek még tudtak főzni.

(Egyébként azt a szakácskönyvet valamikor a 30-as években nyomtatták, és az a címe: Nagyim szakácskönyve. Képzelheted, mik vannak benne!) :))))

2012. nov. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Zoli!

Tudom, hogy nem te voltál a lepontozó, azért raktam fel a linket, hogy lásd, valaki ismét "módszeresen" szórakozik, de felvállalni, azt már nem tudja, ahhoz gerinc is kellene!

Ne bosszankodj, egyébként pedig igazad van:

senki nem vette a fáradtságot, hogy szépen sorba leírja a kérdezőnek, hogy a "marhahús vadasan" recept elkészítése lépésről-lépésre hogyan történik.

Én azért nem tettem, mert a feltett kérdés szerint sertéshúst akart vadasan, és arra írtam neki az ősrégi receptet. (Ami valakinek nem nyerte meg a tetszését)

2012. nov. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A ma 16:08-as válaszra:


Nem tudod, lehet valahol még kapni ezt a könyvet? Mert a fözés mellett a szakacskönyvek gyüjtése is hobbim, kimondottan érdekes lehet ez is.

2012. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!