Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki segít egy heti menü összeír...

Ki segít egy heti menü összeírásában? Egy-egy ötlet is jó!

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy az anyósomnak szeretnék segíteni egészségesebb életmódra térni, és nem utolsó sorban fogyni!

De direkt nem a fogyókúrás részhez írtam a kérdést, mert nem ilyen drasztikus fogyókúrás ételeket szeretnék csinálni, hanem egészségeseket.Persze a kettő nem zárja ki egymást, de nem tudna elkezdeni egy drasztikus fogyókúrát, ezért úgy gondoltam, hogy már az is nagyon jó lenne, ha könnyű, egészséges ételeket tudna enni.Mert sajnos a munka mellett nincs nagyon ideje, meg ötletei ilyen ételekhez, egyszerűbb a mélyhűtőből kivenni az előre legyártott panírozott csirkemellet, aztán azt kisütni olajban.

Szóval az lenne a lényeg, hogy olyan ételek kellenének,amik egészségesek(levesek, saláták, főzelékek, húsok), gyorsan elkészíthetőek és még fogyni is lehet velük.(Mondjuk szerintem ha egészséges életmódra vált,akkor már attól fog fogyni).Ja és az is szempont, hogy ne legyen nagyon drága ételek.

Nekem is vannak ötleteim, de kíváncsi lennék a Ti ötleteitekre!

Előre is köszönöm:)


2009. aug. 15. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csinálnám a helyedben, hogy az Ebédfutár oldalakon található étlapokról néznék ki menüket illetve ételeket...


Ezeknél, szinte mindegyiknél vannak fogyókúrás, diétás, fitness ételek is, ráadásul az idénynek megfelelően!

Sok helyen még recepteket is találsz!


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2009. aug. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

az előttem szólónak igaza van! nem kell a főzéssel időt pazarolni, és hát munkát sem beleölni, ha megteheti szerintem nem olyan drága mintha mindent megvennél hozzá. ez egy nagyon jó ötlet, és egészséges kajái vannak.

de ha ezt nem akarod, én szívesen segítek, kórházban dolgozom, van diatetikus ismerősöm, de neked nem diéta kell...én úgy gondolom hogy neki kezdésnek elég lenne ha a hús mellé salátát csinálnál neki, friss zöldségekből, grilezett, párolt húsok, párolt zöldsegek, barna rizs, durumtészta szószokkal, ezernyi fajtája, zöldséggel, sovány darálthússal. Esetleg kumpli, mert is kell, ezt tudsz főzve, sütva, bár ha sütőben olaj nélkül megsütöd, az egészségesebb...én úgy szoktam hogy kissebbeket félbevágok, kicsit megfűszerezem, és be a sütőbe: nagyon finom. Főzelékek bármit,spenót sóska tök, krumpli ezek most nem is dárgák, nem kell fagyasztottan venni. de priviben írok neked ha kell sok receptet, van 9 hós fiam, időm kevés de ha írsz összeszedek pár dolgot, akár naponta is, és írok!!

2009. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazán kedves vagy, de nem akarom rabolni az idődet,nekem is vannak elképzelésem, csak kíváncsi voltam mások ötleteire!De azok jók, amiket írtál, én is ilyenekre gondoltam.Amúgy tuti nem rendelne meg ételt, mert a gyerekeire, unokájára is szokott főzni(mikor nála vannak/vagyunk), ezt fontosnak tartja, csak én meg szeretnék segíteni, hogy ne húst hússal egyen, hanem legyenek olyan receptjei, amiket meg tud csinálni, finom, egészséges.De tényleg köszönöm!És ha kifogytam az ötletekből, azért írok, ha nem gond:)
2009. aug. 15. 13:58
 4/7 anonim ***** válasza:
persze nyugodtan:) biztosan sikerülni fog, sok sikert, és kitartást hozzá!
2009. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi:)Neked meg jó babázást:)
2009. aug. 15. 16:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Paradicsomleves,narancsos-repakremleves,almas-zellerleves.

Finomak es laktatoak.

Parolt brokkoli+karfiol reszelt sajt raolvasztva, egy kis sovany pipmell melle

steak krumpli fuszeresen egy kis kapros joghurt hozza martogatni

rantott halacska salival :)

2009. aug. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Anyós?

PatkányméregXD

Na jó nem én a salátát mindig tennék be a fastfood-ot kérdezd meg

2010. júl. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!