Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyra milyen sütit...

Karácsonyra milyen sütit javasolnátok egy kezdő süti-készítőnek?

Figyelt kérdés
Főzésben jártas vagyok, csak a sütemények terén vannak hiányosságaim. Általában egyik sem sikerül. Amit unok már az a kókusz golyó, kókusz-ill. keksztekercs és hasonlók. Valami egyszerű, gyors, de finom recept/ötlet érdekelne. Bevált, kipróbált receptek kellenének, mert a netről próbáltam már párat, és nem igazán jöttek be.. lehet velem van a baj? nem tudom, de szeretnék idén valami finomságot saját magam készíteni.
2012. nov. 28. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Palacsintát süss. Hol laktok?
2012. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mégis milyen sütire gondolsz? Piskótára, tortára, vagy apró süteményre?
2012. nov. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
muffin,gyümölcstorta..
2012. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Muffinokat szerintem nehéz elrontani. És nem is muszáj muffin formában sütni, lehet simán tepsibe öntve (2-3 cm magasan) és utána felszeletelni.
2012. nov. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Én még csak lelkes amatőr vagyok mindkét területen, de nem adom fel, s szeretek ténykedni.


Szerintem érdemes próbálkozni, kísérletezni, mert attól lesz valami jó.

Ezekhez nyugodtan hozzáfoghatsz, mert szerintem nem nagyon lehet elrontani:

- linzer karika/isler/non plusz ultra (kb. mindegyik ugyanarra a sémára épül, azért írtam így. kiszaggatod, kisütöd, összekened, megpuhul és eheted. A non plusz ultra kissé macerásabb a fehérje hab miatt.)

- pozsonyi kifli [link]

A múltkor sütöttem ilyet, a fenti receptet a netről loptam. Kissé át kell alakítani, de jó olyan lett a végeredmény, amilyet a kollégám egy cukiból hozni szokott.

Én mákosat csináltam, mert a dióra allergiás vagyok, de beigli helyett szerintem mutatósabb és hamarabb elfogy.

A recepthez annyit, hogy az adott mennyiség nem 10 db-hoz való, hanem kb. 20-25 is lesz belőle. A 35 dkg mák iszonyatosan sok, mert dupla adagot csináltam, s még így sem fogyott el az egy adaghoz leírt mennyiség. Nem szabad sok tölteléket tenni a tésztába, mert különben nem lesz szép és nem tudod behajtani.

Legközelebb nem cukorszirupot főzök a mákhoz, hanem a tojásfehérjéből fogok habot verni, hogy ne vesszen kárba.


- kapucíner szelet ( egy barna piskótát sütsz, melyet ketté vágsz. 25 dkg porcukrot egy margarinnal habosra kavarsz. Tejszín ízű pudingot főzöl meg főzöttkrémnek, majd mikor kihült összekevered.

A felét belerakod a két lap közé, a másik felébe kakaóport keversz, s rásimítod a süti tetejére. A tetejét leöntöd csokoládéval. (Néha csak tortadarát szórunk rá, mert nem szeretem szeletelni a csokit)


- citromos kenyér (kavart tészta citrom reszelt héjával, a tetejére a citrom levéből és porcukorból cukormázat készítünk)


Hirtelen ezek jutottak eszembe!

Remélem tudtam segíteni!


Sok sikert!

2012. nov. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én idén hókiflit fogok készíteni illetve ezt


[link]

2012. nov. 29. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a mézeskalácsfigurák, a linzerek, "örök darabok " karányocskor.

krémeset is tudok pl a Parfé szelet, (mézes-diós kevert tészta, finom krém, és csokimáz) de azért minden sütire kell időt szánni, hogy finom legyen.

aztán finom a Komteszka, tegnap lemértem az időt, mert én is először csináltam, 1 és egy negyedóra volt a készre sütése. persze hűlni is kellett valamennyit, hogy nekieshessünk.(piskótaszerű,diós-kakaós habbal a tetején )

Diós-habos kockát is szoktam karácsonykor,már fiatal fiúnak is leírtam, és képes volt megcsinálni... :) tényleg nem nehéz, csak több fázis, és ahhoz idő kell.

ne legyél kishitű, mindent meg tudsz csinálni, esetleg nem lesz olyan, mint a fotókon, de finom lesz, és a Te műved.

szívesen írok, ha valamelyik érdekel.

2012. nov. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sikerült döntenem: püspökkenyér, vaníliás kifli és linzer lesz nálunk karácsonykor.

2012. nov. 29. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!