Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortára fondantot hogy kell...

Farkaskinga kérdése:

Tortára fondantot hogy kell rátenni?

Figyelt kérdés
tortát díszítésképpen be akarom vonni fondanttal. első kérdésem hogyha kinyújtottam a fondantot akkor a sima piskótára ráteszem vagy még vékonyan bekenjem a tortalapot és úgy tegyem rá a fondantot? és amikor színes fondantot szeretnék akkor a fondantot belegyúrom a színezéket és úgy már kész is a színesítés? vagy van valami külön praktika erre?

2012. nov. 28. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Kend be előtte krémmel, az odaragasztja. A színezés úgy van, ahogy írod, semmi egyéb.
2012. nov. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én be szoktam kenni vajkrémmel (a tejszínes krém oldhatja a fondant-t) a tortát, de olyat is hallottam már, hogy van, aki nem ken rá krémet előtte. Én azért maradok a krémezésnél.

Amikor színeset készítesz, arra vigyázz, hogy vagy por ételfestéket használj, vagy ha folyékonyat teszel bele, akkor majd valószínűleg kell még porcukrot hozzátenned, mert nagyon hígítja. Ahogy írtad, csak belegyúrod.

2012. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2012. nov. 28. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!