Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ez a süti recept rossz, vagy...

Ez a süti recept rossz, vagy én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés

hólabda: 50 dkg liszt, 2,5 dkg élesztő, 1 ek. vaj, 1 ek.rum, 1 tojássárgája, csipet só. Élesztő és vaj belemorzsolva a lisztbe. Így össze kell gyúrni rétestészta állagúra, kinyújtani, olajban kisütni.

Nem állt össze egyáltalán, csak kb 2-3 deci tejjel. Most akkor azt kihagyhatták a receptből, vagy én vagyok béna?


2012. nov. 30. 23:45
 1/9 A kérdező kommentje:
2012. nov. 30. 23:47
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktam ilyet sütni, de szerintem a recept rossz. Nem igazán látok benne semmiből olyan mennyiséget, ami ennyi lisztet összetartana.
2012. dec. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez nem állhat össze! Ez linzer tészta!Ebből soha nem lesz rétestészta állag!
2012. dec. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még linzertésztának sem jó, ahhoz kevés benne a vaj...


Ez semmiképp nem fog összeállni ennyitől...

2012. dec. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok, köszi! :)

Még nem találkoztam olyan recepttel, ami ennyire nem jó. Nem értem, hogy lehet ilyeneket nyomtatásban kiadni...

2012. dec. 1. 00:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nem linzer, mert élesztő van benne és olajban kell kisütni. Ez kelt tészta. Annyi tejet teszel hozzá, hogy rétestészta állaga legyen, és nagyon vékonyra nyújtod. Nagymamámnak még volt hozzávaló eszköze is aminek két lyukacsos merőkanálszerű félgömb formája volt.
2012. dec. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Juili ***** válasza:

Itt nézd meg! Mi megcsináltuk, gyönyörű lett.

[link]

2012. dec. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

nekem anyukám ezt a receptet szokta csinálni: www.nosalty.hu/recept/holabda-ferencz-lajosne-konyhajabol

szerintem nagyon finom, érdemes kipróbálni! :))

2012. dec. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2012. dec. 2. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!