Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit rontottam el a kovász...

Mit rontottam el a kovász készítésénél?

Figyelt kérdés
Élesztő nélküli kovászt szerettem volna "gyártani". (Liszt és víz) Valami miatt azonban nekem nem nőtt meg a térfogata. Savanyú illata lett és buborékos is, de most már olyan, mintha a liszt leült volna az aljára, a teteje pedig híg, "vizes". Segítsetek, mit csináltam rosszul?
2009. aug. 19. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

A kovász nem liszt és víz, hanem liszt víz és méz vagy cukor.

A cukor nélkül nem indul el, hiszen az a táptalaja a gombák szaporodásának.

Azonkívül keverni kell (12 óránként) és tetejét mindíg újra megszórni liszttel.

2009. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi csak vízből és (rozs)lisztből csináljuk.nem baj ha buborékos,néha nekünk is olyan lesz és nekünk is szokott leülepedni,egyszerűen keverd meg olyankor,nincs semmi baja.
2009. aug. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Élesztő nélküli kovász nincs, mert akkor azt már nem kovásznak hívjuk. Azért sem nőtt meg a térfogata a list-víz elegyednek, mert nem volt mitől, hiányzott az élesztő.

Az élesztőgombák szaporodása okozza a térfogatnövekedést.

Kovász: liszt, víz, élesztő


maszatka

2010. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

[link]

[link]

Mind a két link alatt élesztőmentes kovász receptje van. Szóval hiányosak az infóid...(Az élesztőgombák a levegőben is vannak)

Azért köszi, hogy írtál.

2010. ápr. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak tudom, mi a kovász, mivel pék vagyok, ez a szakmám...

Eleve ami nem tartalmaz élesztőt, nem kovász a neve!

A levegőben pedig nincsenek élesztőgombák, esetleg penészgombák, de az teljesen más dolog...


maszatka

2010. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!