Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tiramisu készítésénél mascapon...

Tiramisu készítésénél mascapone helyett natúr vajkrémet ajánlottak, kipróbáljam?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy ezzel is lehet helyettesíteni,mert olcsóbb.Nem tudom hogy olyan lesz az íze,mint krémsajttal.Tapasztalat valakinek!
2011. márc. 26. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Én nem vajkrémmel, hanem krémsajttal helyettesitem a mascarponét. Van pl a bocinak a tömlős krémsajtja ebből akár a natur akár a tejszines kitünő.
2011. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én csináltam már és finom lett. bár a vajkrémben több a kalória, mint a mascarpone sajtban. amúgy csinálhatsz házilag mascarpone-hez hasonló krémet tejszínből (ezt is próbáltam már) és egész jó! kicsit citromosabb, mint az eredeti, mivel ezzel kell 'beoltani' a tejszínt, hogy kiváljon belőle a krém, de szerintem ez nem baj, sőt! [és ez is olcsóbb megoldás, mint a bolti mascarpone]


[link]

[link]

2011. márc. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! a mindmegettén én is olvastam vajkrémes recepteket,állítják, hogy finom.én még nem próbáltam, de natúr tejszínkrémsajttal már készítettem tiramisut, és nagyon finom volt.

a vajkrémmel szemben csak azért vannak fenntartásaim, mert van egy kis savókiválás és enyhén savanykás is, mert nem tejszínből van.

üdv.

2011. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi anyukámmal már csináltunk vajkrémből tiramisut és nagyon finom lett :D
2011. márc. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csináltunk már vajkrémmel is tiramisut, úgy is jó, de azért szerintem jobb mascarponéval. Persze tudom, hogy az eléggé drága, mi is ezért csináltuk vajkrémmel, és mondom, tényleg jó úgy is.
2011. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én natúr szendvicskrémmel szoktam csinálni, vagy tömlős krémsajttal. pl. tesco-s. A múltkor nem volt egyik sem itthon, vajkrémmel csináltam, finom lett így is, de a szendvicskrémmel jobb.
2011. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. márc. 27. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!