Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Trapista sajt, tejföl, csirkem...

Trapista sajt, tejföl, csirkemell, krumpli. Ezekből szeretnék főzni valami finomat. De mit?

Figyelt kérdés
Kislányom beteg, alig eszik, neki szeretnék kedveskedni. Szereti a sajtos dolgokat, bár a csirkemellet nem annyira. Valami jó tocsogós ételt szeretnék neki, mert azt szereti, ezért gondoltam tejfölre is.
2012. dec. 6. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én apró csíkokra vágnám a csirkemellet, zúznék rá egy kis fokhagymát, és amikor kész van, nyakon önteném a tejföllel, az lenne a szaftja. A krumplit pedig megsütném és reszelnék a tetejére sajtot.
2012. dec. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én letenném a csirkemellet egy tepsibe, a tejfölt fokhagymával, sóval borssal fűszerezném, azt ráönteném a csirkére, majd ráreszelném a sajtot, és úgy sütném meg. A krumplit meg megsütném mellé, vagy csinálnék belőle pürét (én ha beteg vagyok akkor mindig azt eszem)

A kislányodnak meg jobbulást kívánok.

2012. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csirkemellet én sem szeretem, de ha a közepébe sajt van tekerve és kirántva, akkor máris imádom, nem tudom anyum hogy csinálja, szokott mellé lenni tejfölös-sajtos szósz féle is, meg sültkrupmli vagy püré, én nagyon szeretem.
2012. dec. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj belőle rakott csirkét.


Itt van egy pár recept hozzá: [link]


Ezt kipróbálhatnád! [link] Persze azokkal a hozzávalókkal csináld meg amiket írtál, hogy van otthon.


Ha a kislányod szereti a hagymát akkor azt is rakhatsz bele meg akár fokhagymát is és persze jó kis szalonnát.


Tepsibe rakj krumplit, arra a befűszerezett csirkemellet, majd ha teszel rá hagymát vagy valami zöldséget akkor azt, öntsd le a tejföllel, ha akarsz keverhetsz bele fokhagymát vagy petrezselymet. Kezd el sütni és mikor már jó vagy kész akkor a tetejére szórd rá a reszelt sajtot majd tedd vissza még a sütőbe addig amíg a sajt megolvad, megpirul, aranysárgára sül. A szalonnát a tejfölre rá rakod és utána annak a tetejére szórhatod rá a reszelt sajtot.


Persze mindezt a Ti ízlésetek szerint el lehet készíteni vagy variálni lehet! :)


Jóétvágyat! :)

2012. dec. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A csirkemellet apró kockára vágod.

3 ek tejföl + 3 ek liszt+ 2 egész tojás + só, bors petrezselyemzöld + 10 deke reszelt sajt.

Ebbe forgatod a húst.

Őzgerinc formát, vagy püspökkenyér formájú tepsit kikensz zsiradékkal, megszórod zsemlemorzsával. Majd bacon csíkokkal úgy béleled ki, hogy hol a jobb, hol a bal oldalán lógjanak ki a szalonnacsíkok. Bekanalazod a masszát, ráhajtogatod a szalonnacsíkokat, lehet a tetejére is egy csík szalonna.Bekened 1 ek tejföllel, megszórod reszelt sajttal.

170 fokon 40 percig sütöd. Kiborítod, majd visszatolod a sütőbe, hogy az alsó szalonnacsíkok, amik most felülre kerültek, is színt kapjanak.

Igazából hidegen lehet szépen szeletelni.

Sült krumpli való hozzá.

2012. dec. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Éhes lettem :D
2012. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!