Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ötletes sütemény receptet...

Extreme998 kérdése:

Ötletes sütemény receptet tudnátok írni?

Figyelt kérdés
Az osztály karácsonyi ajándékozást fog tartani, amire ajándékként egy sütit kell sütnöm az egyik osztálytársamnak. Szeretnék valami frappáns, esztétikus sütit készíteni neki. Tudnátok írni nekem egy pár receptet? Nem kell nagynak lennie.

2012. dec. 10. 23:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hirtelen a scooby snack jutott eszembe, szerintem elég ötletes, és nincs is annyira elterjedve, tuti senki más nem fog ugyanilyet vinni az ajándékozásra.

Igaz hogy nem szép (bár biztos vagyok benne hogy meg lehet csinálni szépre, csak nekem nem sikerül :)) de isteni finom, és frappáns. Egyszer én is készítettem ajándékba, és nagy sikert aratott :)

Annyival kiegészíteném, hogy nem muszáj nádcukrot használni, jó bele a sima kristálycukor is, és hogy szerintem jobb ha az ember nem várja meg míg aranybarnák lesznek, mert akkor elég száraz lesz. Ki lehet tapasztalni hogy mikor van az, hogy már megsült, de még ugyanolyan világos.


Hozzávalók:

1 csésze nádcukor

3 vagy 4 csésze kókuszreszelék

Fél csésze liszt

100g vaj

1 tojás

1 kiskanál vaníliáscukor

1 kiskanál sütőpor

Elkészítés:

1. A vajat és a cukrot egy lábosban olvaszd meg!

2. Hagyd kihűlni, add hozzá a vaníliát és a tojást, és keverd össze az egészet!

3. A lisztet és a sütőport keverd össze egy edényben!

4. Állandó kevergetés mellet add hozzá a megolvasztott vajat és a kókuszt!

5. Egy sütőpapírra tegyél kiskanálnyi adagoka, és formázd rombusz alakúra a halmokat!

6. Tedd a sütőpapírt egy tepsibe, és 180 fokon kb.6 percig süsd, amíg a kekszek aranybarnára sülnek.

7. Hagyd kihűlni, és ha akarod, díszítsd cukormázzal!

2012. dec. 11. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

*Pudinggal töltött mini muffin dízsítve

*gesztenyegolyó + házicsoki + grillázs + házi marcipánbonbon + raffaello golyó + habcsók... ilyenekből nagyon szép bonbonos dobozt lehet összerakni

*csinálsz egy kissebb tortát, amit végül befedsz marcipánnal alul felül és egy selyemmasnival szépen átkötöd

*Barack süti az nagyon szép, de kell hozzá egy kis rutin

*Zebratorta (nem olyan nehéz elkészíteni, csak annak látszik)

*színes macaron

*csinálsz egy egyszerübb sütit és pálcikát szúrsz pl. [link]

2012. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Csinálsz főzés nélküli csoki pudingot, vagy ha bátrabb vagy főzőset, veszel háztartási kekszet, és összeragasztgatod őket, előző nap, aztán hűtő, tudjon kicsit puhulni...
2012. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kis segítséggel szerintem tudnál mézeskalácsot sütni.

ha beírod a google-ba hogy karácsonyfa mézeskalácsból, nagyon szép képeket találsz receptekkel, és nem nagy ördöngösség elkészíteni.biztos meglepődne, az ajándékozott...

2012. dec. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!