Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalács recepteket böngész...

Mézeskalács recepteket böngészek. Olyat szeretnék ami finom, puha, azonnal fogyasztható. Ti milyet süttök? Villanysütőben hány percig és milyen hőfokon süssem? Talán ebben van a rejtély.

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Mézes Linzer


15dkg ráma

3 evő kanál méz

1db tojás

1 zacskó mézes kalács fűszerkeverék

15dkg kristálycukor


Ezeket, habosra keverjük.


50 dkg liszt

1teás kanál szódabikarbóna

1csipet só

Ezt összegyúrjuk, majd hozzá adjuk a habos krémhez

Majd 2dl tejszínt teszünk hozzá. Tésztává gyúrjuk.

Egy éjszakára a hűtőbe tesszük.

Nagyon vékonyra kell nyújtani.

Ebből a tésztából linzert is lehet csinálni, és mézes kalács házat.

Másnap ki sütjük:

A sütés napján lehet enni, mert puha lesz.


Díszíteni a boltban kapható színes,dekor tollakkal szoktam.

2012. dec. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs 1 es vagyok.. Sütni pedig 170 C -on szoktam kb 10 perc villanysütöben : Amikor még kicsit puha a teteje akkor vedd ki nyugodtan mert még ugyis szárad sütés után..
2012. dec. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennél finomabb, puhább mézeskalácsot még sosem ettem, pedig csak az ünnepi hangulat miatt csináltam mivel a krémes sütiket szeretem. Egy hétvége alatt elfogyott úgy, hogy a párom is azt mondta ő nem szereti a mézest. Pedig a kolléganőknek is akartam vinni. :D

Innen vettem a receptet:

[link]

2012. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]


én ezt a receptet használom

2012. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én pedig ezt használom:

[link]


Azért szeretem, mert nagyon kevés hozzávaló kell hozzá(így olcsóbban megúszod) mégis a végeredmény valami csodálatos, finom puhák a mézeskalácsok és szép magasra feljönnek, az íze meg isteni. Olvasd el a kommenteket alatta, mindenki dicséri. Én tavaly próbáltam ki először ezt a receptet és idén is ez alapján fogom sütni:)

2012. dec. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ja, azt kihagytam, hogy pihentetni sem kell a tésztáját, azonnal lehet sütni:) Ez is egy pozitívum. előző voltam.
2012. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!