Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen a szürke marhahús íze?...

Milyen a szürke marhahús íze? Bolognait szeretnék készíteni belőle, de még sosem próbáltam ebből a fajta húsból.

Figyelt kérdés

2012. dec. 13. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szürke marha nagyon finom :

Nem tudom milyen hús része van meg neked. ,de ledarálni bármelyik részét bolognaiba kár lenne.

2012. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Szürke-marhát még nem ettem, nem is láttam.

De azt mondják, hogy annyira finom, és annyira nehéz hozzájutni, hogy szerintem valami igazán nemes kaját kellene belőle készíteni.

Tekintettel arra, hogy a szürkemarha állomány már igen korlátozott számban él, védett állatként van nyilvántartva, nemigazán szokták őket levágni, és üzletekben árulni.

Ha hozzájutottál, becsüld meg, és főzz belőle vagy egy igazán jó pörköltet, vagy süsd meg roston, stb. Add meg a módját neki, nem kezelheted úgy, mintha mindennapos húsod lenne!!!!

2012. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
A szürke marhahús romlott, a szürkemarha hús viszont finom.
2012. dec. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-as rosszul írtam:) Szürkemarha húsra gondoltam:)


1.Üzletben vettem, vákuumcsomagolásban van.


Köszönöm a válaszokat. Van még 2 fólia belőle, legközelebb pörköltet fogok belőle készíteni, de most bolognaira vágyom, mert minden hozzávaló megvan hozzá. (vörösbor is) :)

2012. dec. 13. 10:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve a kettesnek szántam, az első bejegyzést.:)
2012. dec. 13. 10:42
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

2-es vagyok!

Ritka mázlid van, hogy olyan helyen laksz, ahol hozzá lehet jutni.

A rádió-riportban, amiben azt hallottam, hogy igen-igen védett állat, mert kihalófélben levő faj, egy szóval sem beszéltek arról, hogy üzletben árulják a húsát.

Gondolom Pesten vetted, az alföldi kisváros lakójának csak a rádió-riport marad, és törölje szemét-száját. :)))

2012. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szürkemarhából van vágóállat is. bármikor hozzá tudnék jutni, de olyan áron adják (teljesen hivatalosan )hogy nem kérek belőle. maradok a magyar tarkánál.

ja persze azért már kóstoltam, finom , de nem annyi a különbség, hogy érdemes lenne áldozni rá több pénzt. főleg nem bolognaiba.

persze ez csak az én privát véleményem.

2012. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ó, a bolognai a kedvenc ételem, verhetetlen vagyok benne, ezért gondoltam, kipróbálom egyszer szürkemarha húsból. Most dobtam fel, már rotyog, no majd leírom a véleményem róla ide. Köszi a bíztatásokat lányok/fiúk!:)
2012. dec. 13. 13:16
 9/11 A kérdező kommentje:

#6


Ha jól hallottam, egyszer mintha azt mondták volna, hogy a törökök fogják venni tőlünk, vagy már veszik is. Tehát export "cikk."

2012. dec. 13. 13:20
 10/11 doboszoli ***** válasza:

A hetes válaszoló "privát véleményét" a magamévá tudom tenni.

A szarvas gerincért sem adnék kilónként több ezer forintot, de a minap (vadász) jó komám bekopogtatott egy jó négy kilós darabbal,(rajta volt a bélszín is...) nagyon szívesen fogadtam.

2012. dec. 14. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!