Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy kevés sertés lapockám...

Van egy kevés sertés lapockám és egy kevés csirke mellfilém, pörköltnek összefőzhető a kettő? Vegyes pörkölt?

Figyelt kérdés
2012. dec. 15. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Végülis össze, de én nem tenném.

Eleve a lapocka sokkal lassabban fő meg, ráadásul sokkal erőteljesebb az íze, mint a mellnek, el is nyomná teljesen.

2012. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem főzném össze.

A kétféle husiból kétféle kaját készítenék, mindkettőt úgy, hogy rizzsel, vagy egyéb módon feldúsítva (pl. pirított tarhonyával) elég legyen egy-egy evésre.


Vagy akármelyikből lehetne főzni valami jó kis sűrű becsinált-levest.

Vagy a sertésből egy babgulyást, a csirkét pedig tokányszerűen, és valami rakottas közepébe (zöldségféle vagy éppen kifőzött tészta stb.) belerakni, tejföllel, reszelt sajttal.

2012. dec. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom megpróbáltad-e, de én tuti nem gondolkoznék rajta, szeretek kísérletezni, és igen sokféle húst főztem már össze. Nagyon finik lettek. Igaz nem lapockát, de sertést is főztem csirkével. A titka csak az, hogy valóban kevesebb idő kell a csirkének, így azt a félkész sertéshez kell hozzátenni, majd az egészet készre főzni. Majorannás, fokhagymás, borsos fűszerezéssel, kicsit odapirítva rizs mellé....nyam nyam...
2012. dec. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

és igen összefőztem, gondoltam próba cseresznye:) és isteni fini lett, a gyerkőcöknek nagyon ízlett, hamar elfogyott :)

2012. dec. 15. 20:41
 5/5 A kérdező kommentje:
a titka tényleg az hogy a csirkemell filét már csak akkor tettem hozzá amikor a lapocka kezdett puhulni, így egyszerre puhult meg a húsi, érdemes volt kipróbálni :)
2012. dec. 15. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!