Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 5-6 vendéget várok karácsonyra...

5-6 vendéget várok karácsonyra, de mit főzzek nekik, ha? (többi a tovább mögött)

Figyelt kérdés
Másfél szobás lakásban élünk és nincs étkezőasztalunk. A konyha nagyon pici, egy kis asztalka van ott, ahol ketten férnek el. Egyenek az ölükben? És így mit adjak nekik? Amúgy fiatalokról van szó, 20-25 évesekről.
2012. dec. 16. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Bocsi, de mi az összefüggés a hely mérete, és aközött, hogy MIT főzzél? Akármit főzöl, a hely nem lesz nagyobb...

Ha arra célzol, hogy ne öntsék az ölükbe, akkor nyilván ne levest... Én rántott húsokat, pici fasírtokat csinálnék, rizzsel, krumplipürével és esetleg sült krumplival, többféle salátával, kitenném az asztalra, és mindenki vehet magának, amolyan állófogadás-szerűen.

Esetleg hidegtálat, kis szendvicseket.

Mivel rendesen, együtt leülni nem fogtok tudni, ezért tényleg ilyen fogadásként tudod megoldani.

2012. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
egyetértek, a jól bevált svédasztalos megoldás lesz a barátod:) rántott halak, húsok, sajt esetleg karfiol vagy gomba ha van vega a csapatban(én pl.az vagyok ezért nálunk az is lesz). hideg saláták, sajttekercs, fasírt, neten rengeteg jó recept van ezen klasszikusokat hogyan dobhatod fel kicsit. a lényeg hogy olyat tényleg ne adj nekik aminek leve van mert csúnya balesetek lehetnek:)
2012. dec. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
65%

Szerintem a földön is lehet enni, miért ne? Törökülésben leültök a földre, letehetitek a tányért is, vagy foghatjátok kézben.

Lerakhatsz egy pokrócot, vagy kis párnákat a földre, szivacsot, vagy üljetek a szőnyegen, szerintem az a legjobb.

(csak ne legyenek labdák.)


A kajával én is mindig variálok, én csinálnék levest, de valami finom krémlevest, bögréből, azt kiborogathatják.

Főételnek én csinálnék esetleg kakasfalatokat, (az olyan házias kaja), esetleg bab-tökfőzelék pufirizzsel, sajtos tészta, tojásos nokedli, 1-2 banán ilyenek.

Desszertnek feketekávé, vagy Győri Édes zabfalatok.


Nagyjából ezek ugrottak most be :)

2012. dec. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon jók, amiket az előttem szólók írtak.


Érdekes, de kirakodó vásárokban, vagy éppen a piaci laci-pecsenyénél senkit nem zavar, hogy akár a főtt virslit, akár a sült kolbászt mustárral, kenyérrel papírtálcáról, fél lábon állva kell megenni!

Frissen sütve, főzve, lapostányéron kiosztva, még hangulatot is adna.

Persze a hidegtálak és a sütik azért még jól jöhetnek.

2012. dec. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csakis hidegtálban gondolkodnék. előre elkészíthető, látványos, mellé 2-3 féle hideg salátát.

esetleg, ha a vendégsereg ízlésének megfelel tatárbifsztek. nálunk nagyon nagy sikere van, két kenyérpirítós is üzembe helyezünk:), hogy minél gyorsabban lehessen enni.

amúgy hidegtálra stefániavagdalt, debrecenivel töltött

karaj, hideg töltöttcsirke, sonkás tojástekercs, sajttál... és még sorolhatnám.

majonézes krumpli, svéd gombasaláta,valami friss vegyes saláta is mehet.

amellett, hogy finomak, lényeg a szép, dekiratív tálalás, ma már mindent meg lehet kapni hozzá. csak fantázia kérdése.

jégsaláta, kígyóuborka, pirosszínű paprika, paradicsom,

de narancskarikákkal ( egy szelet félig bevágva, majd egyet csavarunk rajta)

esetleg füstölt sprotniból egy halas tálat is lehet készíteni, az említett módon megcsavart citromkarikákkal, egy-egy szelet keménytojással. ja a tojás is jó dekoráló cucc, szeletben és cikkekre végva is, akáregy pötty kecsappal koronázva.

kis lakésban kis asztalra is fel lehet tenni, ha fogy a pótolni a hiányt:)

beszélgetés, jövés-menés közben is lehet falatozni.

2012. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%
Pálinkát!
2012. dec. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!