Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bele meritek reszelni a...

Bele meritek reszelni a citrom héját a sütikbe?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket.

[link]



2012. dec. 19. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Lemosom,ledörzsölhgetem,aztán belereszelem.

Nem ez az egyetlen amiben van szennyeződés.

2012. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Én most megijedtem, mert itt azt írják, hogy nem lehet lemosni:

"a növényvédő-szer a héj illóolajához kötődik és a viaszbevonás miatt később már nem lesz lemosható"


Sajnos a legtöbb boltban nem látom a figyelmeztető feliratot.

2012. dec. 19. 15:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én bele merem reszelni, vállalom a kockázatot.


De te azzal tisztában vagy, hogy a magyar almák többségét is hasonló viasszal kezelik, hogy megőrizzék az állagukat?

Arról tudsz, hogy a zöldségek és gyümölcsök nagy részét érésgyorsítóval kezelik? És arról, hogy permetezés és műtrágyázás nélkül gyakorlatilag semmilyen gyümölcsöt vagy zöldséget nem termelnek sem nálunk, sem külföldön? Azt tudod, hogy az úgynevezett bio-gyümölcsök, zöldségek a szennyezett levegőből és a szennyezett talajvízből milyen mérgező anyagokat vesznek fel?

Tudod, hogy az üzletekben kapható húsok, különösen a disznó és csirkehús, olyan állatokból származik, amiket hormontartalmú tápokkal etetnek, amik aztán a te szervezetedbe is bekerülnek?

Vagy azt tudod, hogy a liszt, amiből a kenyér és péksütemény készül nagy részben génkezelt, műtrágyázott gabonából származik?

Ha ezeket mind figyelembe vennénk, akkor éhenhalnánk.

2012. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ennyi mindenről nem tudtam, elég riasztó.
2012. dec. 19. 15:59
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

én is folyó forró víz alatt megmosom alaposan, még dörzsivel is megcirógatom, aztán nyugodt szívvel teszem mindenbe, amibe citromhéj kell.

a riogatás már hosszú évek óta megy, sokféle élelmiszerrel kapcsolatban, ha mindentől ennyire félnénk

akkor akár éhen is halhatnánk.

a régi öregek azt mondták, egy embernek az élete folyamán 7 kiló sz@rt kell megennie...

én már megettem a "sz@rom" javát, és továbbra sem aggódom,

hogy valami kaja miatt kell elpusztulnom. persze mindenki a maga belátása szerint dönt, hogy mitől érdemes rettegnie.

2012. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Ennyi mindenről nem tudtam, elég riasztó."


Nem akartalak megijeszteni, de sajnos ezek puszta tények.

2012. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"a régi öregek azt mondták, egy embernek az élete folyamán 7 kiló sz@rt kell megennie"


Csakhogy akkor még nem volt ennyi sz@r, nem ettek az emberek ennyi mérget.

2012. dec. 19. 16:10
 8/18 anonim válasza:
Én bio citromot szoktam venni (a Match-ban), azt nyugodt szívvel belereszelem, állítólag azon nincs réteg. A nem biot nem.
2012. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
No akkor majd megnézem én is ott, Intersparban szoktam látni bio citromot, de mostanában már nem járok arra.
2012. dec. 19. 16:49
 10/18 anonim válasza:
Biztos ott is van, a Match-ban 500 Ft körül van 4 db citrom.
2012. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!