Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kerámia kés nem karcolja...

Kerámia kés nem karcolja össze a teflont?

Figyelt kérdés

Van egy kis teflonos tepsim, abban a legjobb sütiket sütni, jó magas a pereme. (Ajánlom mindenkinek)

Viszont csak késsel tudok belenyúlni, hogy szétvágjam a sütit, aminek meg is lett az eredménye -

ezért gondoltam a kerámia késre, hátha az nem karcolja meg,

szerintetek?


2012. dec. 20. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerinted mitől ne karcolná össze???
2012. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen késsel ne vágj bele! A kerámia ultraéles, dobhatnád ki a tepsit utána. A sütemény állagától függően fa spatulával fel tudod darabolni. Ha nagyon fontos, hogy szép szeletek legyenek, akkor spatulával vágd fel két-három akkora részre, amiket alányúlva ki tudsz emelni a tepsiből, utána már nekimehetsz késsel. A legegyszerűbb persze az, ha kibéleled papírral a tepsit, de akkor meg úgyis mindegy, hogy bevonatos-e vagy sem.
2012. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kerámiakés cirkóniumból van, a Mohs-féle keménységi skálán (max. érték 10 a gyémánté) 8,5-es keménységű, míg az acél sokkal puhább csak 6-6,5 körüli. Ezért is csinálnak cirkóniumból pl. fogpótlásokat is.


Éppen ezért a kerámiakés az acélnál is jobban tudja karcolni a teflont, de még az acélt is karcolja. Viszont acélkéssel nem tudod karcolni a cirkónium-dioxidos tűzálló edényeket.

2012. dec. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm nektek, ezek szerint nagyon félregondoltam!

Jó, hogy segítettek és megmentettétek a tepsimet a következő csapástól :)

2012. dec. 20. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Én szilikon késsel szoktam.
2012. dec. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!