Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell megcsinálni ezt a...

Hogy kell megcsinálni ezt a receptet? A technikáját nem tudom.

Figyelt kérdés

radírszelet a neve. 3 réteg krémből áll.

sárga:3 tojás, 4ek cukor, 1 vaníliás cukor és 1 deci zselatin

barna:ugyanaz, mint a sárga, csak kell bele 3ek kakaópor

fehér:ez ilyen tejfölös, nem tudom pontosan, de nem ez a lényeges, mert a sárga meg a barna nem megy

azt írja, hogy a sárga krém hozzávalóit kemény habbá verjük, hozzáadjuk a zselatint és tepsibe simítjuk. barnánál ugyanez, óvatosan a sárgára simítjuk.én nem szedtem szét a tojásokat, hanem az egészet felvertem egyben és betettem a hűtőbe, míg megcsinálom a barnát. de a sárga olyan lett, hogy a tepsi aljára leült egy ilyen átlátszó, pudingszerű réteg, rajta meg a sima fehérjehab. szóval nem szép egynemű lett. a barnával ugyanez lett. szóval tuti nem jól csináltam. a zselatin amúgy megkötött, mert minden olyan remegősen kocsonyás lett, úgyhogy valami más nem lett jó. hogyan csináljam, hogy jó legyen?


2009. aug. 23. 15:39
 1/2 igabcsy ***** válasza:

Ezt a receptet több helyen is megtaláltam a neten, de a következő formában:



1. ALSÓ RÉTEG:

3 tojás szétválasztva.

- a tojás sárgáját 5 ek cukorral és 1 vaniliás cukorral kikeverni a keményre felvert tojáshabot hozzáadni. Majd fél dl forróvizbe 2. 5 ek. Zselatinport feloldunk és az egésszel jól összekeverni még forrón. Ezt beleönteni egy normál méretü tepsibe és a hütöszekrénybe tenni addig amig a következö réteget elkészitjük.

2. RÉTEG:

-ugyanúgy készitjük mint az elözöt, csak a cukor mellé 1 kanál kakaót teszünk. Szintén ha elkészült, azonnal ráöntjük a hütöböl kivett rétegre. Majd ismét vissza a hütöbe.

3. RÉTEG:

2 doboz tejfölt kikeverni porcukorral édesre és a vaniliáscukorral. Ismét belekeverem az elözöek szerint készitett forróvizben oldott zselatint jól összekeverem. Majd megint a réteg tetejére öntöm.

4. RÉTEG:

Megfelelö izü és mennyiségü gyümölcskocsonyát –a dobozán vagy csomagján feltüntetett módon elkészitjük- és a legfelsö rétegként felöntöm.

Ez a mennyiség 1 normál méretü tepsi adagja erre -2 doboz vagy csomag- gyümölcskocsonya kerül.

2009. aug. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

Egész tojást nem teszünk csak úgy hozzá...abból úgy nem lesz emulzió!

Sárgáját a cukorral szép simára, bele a többi cuccot...simára, egyneműre elkevered...

A fehérjéből habot versz és azt teszed óvatosan hozzá.

17/l

2009. aug. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!