Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyúrható, formázható puncstorta?

Gyúrható, formázható puncstorta?

Figyelt kérdés
Újévi 3D-s malacka tortát szeretnék készíteni. Úgy gondoltam sütök egy adag piskótát, kivágom belőle a malac alapját, majd ebből az alapból egy vékony lapot vágok(ez lesz a malactorta alapja). A többi piskótát a puncs töltelékhez használnám fel, és megpróbálnék belőle gyúrható formázható masszát készíteni, amit az alaphoz baracklekvárral ragasztanék oda, majd Szamos marcipánmasszával fedném be. Ha túl híg lesz a töltelék rakhatok bele kekszreszeléket is? Úgy gondoltam hogy a töltelékbe rumos vaníliás lében áztatott meggyet(meggybefőttből), kakaóport, a piskótát, rumot, vajat, darált diót rakok. Szerintetek jó lesz így? Mit rakjak még bele, baracklekvárt, vagy meggybefőttlevet? Melyikkel lesz finomabb? Esetleg mindkettőt? Minden tanácsot szívesen fogadok, mert még sosem csináltam puncstortát! Köszönöm! :)
2012. dec. 25. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem vajat ne rakjál bele, mert akkor olyan gej lesz. Én a puncsosba évek óta, ami bevált kakaót, porcukrot,vaníliás cukrot, baracklekvárt és rumaromát teszek és hígításnak tejet (meggylével még nem próbáltam). Ezzel biztosan nem ronthatod el, mert nekem az egyik leggyorsabb és állítólag az egyik legfinomabb süteményem. A tetejére porcukrot keverek össze konyakmeggy aromával (vagy meggylével, de akkor nem kell bele víz) és egy kis vízzel. Ezzel vonom be a tortát vagy süteményt, formától függ. Próbáld ki ezzel a recepttel és biztos, hogy neked is beválik. Kekszreszeléket is tehetsz bele, de inkább kicsit adj minden adagból a töltelékhez, és akkor nem kell hozzá semmi.

Jó sütögetést!

2012. dec. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!