Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Formazhato edes suti recept?

Formazhato edes suti recept?

Figyelt kérdés
Olyan sutireceptre lenne szuksegem, ami jol formazhato, es fogyaszthato 3-4 napig. Olyanra gondolok, mint pl. a mezeskalacs. Nagyon szeretem, de sokat kene sutnom es nagyon draga a mez. Mit javasoltok?
2012. nov. 21. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Kókusz golyó tésztáját csináld meg és aszalt gyümölcsöket tegyél bele apróra vágva. Formázd olyanra amilyenre szeretéd 2-3 napig nem lesz baja.

Datolyát,fügét, stb tehetsz bele

2012. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha kiszúros formázásra gondolsz, akkor a linzertészta jöhet számításba nagyobb mennyiségben, de az sem olcsó a zsiradék miatt.ott 30 deka liszthez 20 dekányi zsiradék kell, és akárhogy osztunk szorzunk, mind a vaj/zsír nagyon

drága, esetleg olcsóbb margarinnal készítheted.

ha belegondolsz, egy kiló vegyes virágméz 1400 ft körül van, és abból rengeteg sütit formázhatsz (kiszúró formával )mégiscsak jobb lenne a mézeskalács receptet választanod.

kézzel gyúrmázható, formázható tényleg csak a darált keksz alapúak vagy a sportszelet jöhetne számításba, de azok sem olcsók, ha minden belevalót összeadunk.

persze van sokféle "hidegsüti", zebrakeksz, ostyás rolád, keksztekercs, gesztenyegolyó, de neked kell utánaszámolnod, hogy melyik éri meg jobban nagy mennyiségben.

esetleg muffinra nem gondoltál ?, nagyon sok recept van, és jól tárolva 3-4 napig finomak is.(van 24 db-os relatíve olcsó receptem)

2012. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, a muffin sajnos nem jo, nekem mindenkepp olyan kell, amibol stabil hazikot tudok epiteni. Utanaszamolok a tobbinek is, de sajnos a mezeskalacs lenne a legjobb, de nekem az erosen a draga kategoria. :(
2012. nov. 21. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Vaníliás kekszet lereszeled(de lehet gondolom venni is),összekevered vaníliás cukorral,olvasztott vajjal,nem margarinnal(!),de ha száraz,akkor tegyél bele tejet,s egy kevés kókuszreszeléket. Formázd meg,majd forgasd bele vastagon kókuszreszelékbe,s tedd a hűtőbe egy éjszakára,hogy összeálljon.
2012. nov. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!