Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű ételeket...

Milyen egyszerű ételeket tudok csinálni tojásból?

Figyelt kérdés

Sportoló vagyok, kell a fehérje azon felül imádom a tojást. Szeretem tükörtojásnak, rántottának, főzve. De hogy készíthetném még el? Azon felül szeretem magam elkészíteni, élvezem a sütögetést, de nem vagyok egy nagy konyhaművész. Gondoltam reggel a szendvicsembe rakok biztos finom lesz, de ötletem sincs, hogy mibe vagy hogyan másképp. Előre is köszönöm a válaszokat.

18/f


2009. aug. 25. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle tojáspököltet.
2009. aug. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tojáspörkölt, tojáskrém,

Snidlinges tojáskrém

Hozzávalók:


10 főtt tojás


2 natúr tömlős sajt


10 dkg lágy vaj


1-2 evőkanál tejföl


1 evőkanál majonéz


1-2 teáskanál mustár



bors


1 csokor apróra vágott snidling



Elkészítés: A főtt tojásokat kézzel összenyomkodom, hozzáadom a többi hozzávalót, és gépi habverővel jól összekeverem. 1-2 órát hűtöm, hogy összeérjenek az ízek.


Pirított padlizsán fokhagymás tojással

Hozzávalók:


2 padlizsán



3 főtt tojás


3 gerezd fokhagyma


1 csokor petrezselyem


olívaolaj

Elkészítés:

1.) A padlizsánt lehéjazzuk, megmossuk, és két ujjnyi szeletekre vágjuk. Minden szeletet mindkét oldalán besózzuk, és picit állni hagyjuk (10-15 percig).

2.) Megfőzzük a tojásokat. Lehéjazzuk, és apró kockákra vágjuk.

3.) A fokhagymát megtisztítjuk, és apró kockákra vágjuk. A petrezselymet megmossuk és felaprítjuk.

4.) Egy teflont vékonyan megkenünk egy kevés olívaolajjal. Rátesszük a padlizsánszeleteket és mindkét oldalukat megpirítjuk.

5.) Ezután minden szelet padlizsánra fokhagymát halmozunk, erre tojásdarabokat kanalazunk, végül megszórjuk petrezselyemmel. Tálalásig a serpenyőben tartjuk a padlizsánokat, és melegen tálaljuk. Zöldsaláta, grillezett pulykamell, párolt petrezselymes laska gomba egyaránt illik hozzá.

2009. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szendvicsbe: főttojás összetörve, mustár, só, bors és ha szereted: majonéz. Összekutyulod és kész a szendvicskrém.

Más. gombás tojás, tojáspalacsinta, majonézes tojássaláta, lágytojás

2009. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tojásos tészta, uborkasalátával.
2009. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen azt hiszem lesz mivel holnap szórakoznom :D
2009. aug. 25. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Sima pirítósra rákarikázod a meleg főtt tojást, rá majonéz, és paradicsomkarikák. Hát valami isteni.
2009. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Töltött tojás.

Megfőzöd a tojásokat, félbevágod, kiszeded a sárgáját, és összekevered kevés májkrémmel, vajjal, tejföllel, mustárral, sóval, borssal, és visszatöltöd a fehérjébe. Kivajazott jénaiba lerakosgatod, és egy tojás sárgájával elkevert tejföllel leöntöd és megsütöd a sütőben, amíg a teteje picit barnulni nem kezd.

2009. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!