Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mézeskalácsot csak karácsonyko...

Mézeskalácsot csak karácsonykor szoktatok sütni vagy az év más részében is?

Figyelt kérdés

Végre sikerült jó mézeskalács receptet találnom,olyan lett amilyenre mindig akartam,készült is vagy 150 arab különböző formákban,el is fogyott,már csak a fán van pár darab.

Szerintem fogok következő karácsonynál hamarabb is csinálni,legfeljebb nem karácsonyfa hanem maci alakút...


Ti szoktatok máskor is vagy ez karácsonyi inkább?



2013. jan. 2. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam év közbe is . csak nem karácsonyi formával szurom ki ..
2013. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet bármikor. Húsvétkor, vagy amikor jól esik.

Én idén úgy jártam, hogy karácsony előtt csak a tésztám felét tudtam megsütni, mert nem volt rá több időm, a másik felét szilveszterkor csináltuk, lett maci, elefánt, virág, pillangó stb. és a tetejére is színes cukormáz került.

Érdekes módon így, hogy több mint egy hétig állt a tészta a hűtőben, még finomabb lett.

2013. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem van húsvéti kiszúró formám is (bárány, nyuszi, tojás, virág, lepke.. stb) így akkor is szoktam. a gyerekek is imádják.
2013. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

régen hónapokig állt a tészta hűvös pincékben a mézeskalácsosoknál


lehet lapot is sütni, és tortakrémmel tölteni

2013. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!