Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonykor lehet csirkét...

Karácsonykor lehet csirkét enni? Milyen babona vonatkozik rá? (Rántott csirke lenne)

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor mindent ehetsz. A babona szerint Szilveszterkor nem lehet baromfit enni, mert az hátrafele kaparja a szerencsét. A malac pedig előre túrja.
2012. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
10%

Karácsonykor tényleg nincs ilyen.

Viszont az elözö rosszul tudja, sziveszterkor baromfit vagy halat kell enni a babona szerint, metr az hátrakaparja a múlt évet, illetve a hallal elúszik az elmúlt év.

ùjvékor kell malacor enni, mert az elöre túrja ki a szerencsét.


Eredetileg a malac csak éjfél után került teritékre, azaz már újévkor.


Az más kérdés, hogy a vendéglátóiparban a nagyobb haszon érdekében szokásba hozták, hogy a malacot már vacsorára feltálalták.

2012. dec. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Karácsonykor bármit ehetsz, viszont az előző válaszoló nem tudom, honnan szerezte az értesületlenségeit, de Szilveszterkor és Újév napján csak disznót szabad enni, mert az kikaparja a szerencsét. Ellenben a hallal elúszik, a csirke meg elkaparja.Tehát pont fordítva van! Bárhol utánajárhatsz!
2012. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A disznó kitúrja a szerencsét, bocsi.
2012. dec. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom:

- karácsonykor bármit

- szilveszterkor, ill. újév napján csak disznót, mert az elődúrja a szerencsét.

A tyúk magától (=tőled) elfelé kaparja a szerencsét, a hal és kacsa-liba elúszik vele.

És újév napján lencsét (=én sárgaborsót) egyél a malac mellé, mert akkor annyi (nagy)pénzed lesz, ahány szem a lencséből (borsóból) a tányérodba került.

2012. dec. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!