Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű mézes süti receptet...

Egyszerű mézes süti receptet írna valaki?

Figyelt kérdés

Van liszt, tojás, szódabikarbóna, sütőpor, sok méz, lekvár, tej, tejfel, margarin.

Finoman a válaszokkal, ha kérhetem, fickó vagyok...

Válaszokat köszönöm!



2013. jan. 3. 11:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mézes linzer .



Hozzávalók

15dkg ráma

3 evő kanál méz

1db tojás

1 zacskó mézes kalács fűszerkeverék

15dkg kristálycukor


Ezeket, habosra keverjük.


50 dkg liszt

1teás kanál szódabikarbóna

1csipet só

Ezt összegyúrjuk, majd hozzá adjuk a habos krémhez

Majd 2dl tejszínt teszünk hozzá. Tésztává gyúrjuk.

Egy éjszakára a hűtőbe tesszük.

Nagyon vékonyra kell nyújtani.

Ebből a tésztából linzert is lehet csinálni, és mézes kalács házat.

Másnap ki sütjük:

A sütés napján lehet enni, mert puha lesz.


Díszíteni a boltban kapható színes, de kor tollakkal szoktam.

2013. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
egy kis dió akadna, írnék egy finom kevert mézes tésztát. vagyis nem kell gyúrni:)rá egy főtt krémet is, ha már nagyon finomra is szeretnéd, de anélklül is nagyon finom, lekvárral vagy egy kis olasztott csokival, tejszínhabbal.
2013. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akad egy kis dió... :)
2013. jan. 3. 11:44
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A mézes kevert tészta receptje:

HV: 17 deka liszt, 17 deka cukor, 4 tojás, 4 ek. méz, 1 cs. sütőpor, 10 deka durvára vágott dió.

a 4 tojás fehérjét kemény habbá verjük. a 4 sárgáját kikeverjük a mézzel, a cukorral,hozzáadjuk a sütőporos lisztet, és diót. végül a kemény habot lazán belekeverjük.

egy kb 38x25 ös tepsit kibélelünk sütőpapírral (ha nincs akkor margarinnal kikenjük, liszttel beszórjuk ) ebbe öntjük a masszát.

előmelegített sütőben 5 percig erős ( kb 180-200 fok ) majd ,mérsékelve a lángot még kb 25 percig sütjük. azért rá kell nézni, mert a méztől hamar kapja. ha a közepébe szúrt villa már nem ragacsos, akkor kész az alaptészta.

ez annyira finom, hogy önmagában porcukrozva, de lekvárral megtöltve is megállja a helyét.

ha nagyon bevállalós vagy a krémet is el tudod készíteni hozzá.

fél liter tejben megfűzünk 5 ek. búzadarát, vagy lisztet, addig míg az edény falától el nem válik. kihűtjük.

egy margarint 25 deka porcukorral 1 vaniliás cukorral habosra keverünk és a kihűlt főtt krémmel összedolgozzuk.

egy szép fehér stabil krémet kapunk, amit a kihűlt tészta tetejére simítunk egyenletesen.

villával megcifrázzuk, vagy olvasztott csokival összevissza meglocsolva megcirmozzuk.

de szitált kakaóporral is szépre lehet dekorálni, vagy csokireszelékkel megszórni.

Sokkal egyszerűbb valójában, mint így leírva, és nagyon-nagyon finom.nem bánod meg, ha még csak a tésztát csinálod meg, akkor sem:)

2013. jan. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Lehet rászaladok, csak nincs mérleg... :(

A 10 dkg. dió a gond, a többit még tudom is kb.... ;)

2013. jan. 3. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
két marék kb :)
2013. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:)
2013. jan. 3. 12:57
 8/13 anonim ***** válasza:

ja és, ha nem akarsz a deszkán késsel babrálni a dióval, zacskóba téve, konyharuha alatt egy kopfolóval, vagy nyújtófával is összetörheted. a lényeg, hogy darabos, ropogór maradjon, ezért nem daráltat teszünk bele.

a 17 dekákat sem kell hót komolyan venni, az én mérlegem sem patikából való... :) 15-20 deka között legyen, ezt egy két decis bögrével is ki tudod mérni.

sok sikert, ha neklátsz.

2013. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, holnap reggel megcsinálom, most este töröm a diót...

;)

2013. jan. 3. 18:49
 10/13 A kérdező kommentje:

A 17 dkg cukor stimmel? Annyi mint a liszt?

Nem lesz édes?

Milyen vastag lesz ez a tészta?

Én egy kicsit kisebb tepsibe öntöttem és alig terült el az alján. Éppen folyt, amikor belekevertem a lisztet olyan nokedli állaga lett, a habtól lett kissé folyósabb...


Most sül.

Azt hiszem ezzel nem veszek le a lábáról ma este senkit...

2013. jan. 4. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!