Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnál olyan tésztareceptet...

Írnál olyan tésztareceptet (kevert), amit könnyen lehet szétvágni? (szív alakú tortaformába)

Figyelt kérdés

Kaptam egyet és ki szeretném próbálni :) magasabb falú a forma, ilyen: [link]



megszeretném majd tölteni, plusz a tésztába gyümölcsöt rakni:)



2013. jan. 9. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
1 tojásos kevert tésztát csinálj,nekem mindig jó magas lesz így tudom tölteni is,és nem drága.
2013. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1 tojásos kakaóst is tudok neked írni, de azzal tele lesz ez a forma. vagy elvágod és megtöltöd, vagy belekeversz gyümölcsöket.

van két tojásos gyümölcsrorta piskórta receptem is, azzal lehetne ebbe formába egy gyönyörű gyümölcstortát csinálni,

pudinggal, pirósbogyós gyümölccsel, rá piros tortazselével.

ha érdekel bármelyiket szívesen leírom.

2013. jan. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
olyat szeretnék elsősorban, amit ketté tudok vágni és megölteni :)
2013. jan. 10. 14:12
 4/4 anonim ***** válasza:

a legegyszerűbb a kakaós kevert süti.

25 dkg liszt, 25 dkg cukor, 2,5 dl tej, 1 tojás, 10 dkg vaj egy sütőpor, 2 nagy ek. keserű kakaópor.

a vajat a tojással, cukorral habosra keverjük, hozzáadjuk a tejet, a sütőporos lisztet, és a kakaót.

ez egy olyan kevert tészta, ami tortaalapnak is megfelelel. 26 centis kapcsosban már én is megsütöttem, szép magas lett.ha tepsiben sütöm, meggyel, mazsolával is meg szoktam szórni, úgy is nagyon finom.

Úgy látom ez minőségi tapadásmentes forma, így gondolom nem kell sem kikenni, sem sütőpapírral bélelni.

nekem régifajta van, az aljára szoktam vágni egy kört sütőpapírból.

2013. jan. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!