Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lássak neki életem...

Hogyan lássak neki életem első tortájának?

Figyelt kérdés
Eszerint a recept szerint szeretnék egy egyszerű csokitortát sütni,de bármi tippet szívesen fogadnék: [link] Nem szeretném elrontani :) Köszi!
2013. jan. 10. 07:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Köss fel egy kötényt!!
2013. jan. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tökéletes recept, szinte minden mozdulatot gyönyörűen leír, bátran támaszkodhatsz rá.


Amikor azt írja, hogy a lisztet óvatosan, csak egyirányba kavarva, akkor: a fakanalat az edény tőled távolabbra eső oldalánál rakod bele és óvatos, lassú mozdulattal húzod magad felé. Majd a fakanalat kiemeled a tésztából, és ismét csak tőled távolabbi oldalon rakod bele, és ismétled a mozdulatot, tehát visszafelé irányuló kavarás nincs.

Amikor úgy gondolod, akkor nem a mozdulat irányán változtatsz, pl. vízszintben, hanem az edényen fordítol egy kicsit, és a mozdulat ugyanaz marad.


Tökéletes, nyugodtan kezdheted, valóban azzal kell minden torta sütést kezdeni, hogy bekapcsolod a sütőt, és utána kezded a tortához szükséges dolgokat összeszedni. A sütő hadd melegedjen minél tovább.

Azt nem írja, amikor megsült, akkor az asztal munkalapjára, vagy nyújtódeszkára borítod, és abban a percben visszafordítod a tortádat a talpára. Hagyod, hogy ott kihűljön. Persze, ha olyan sütőformád van, amit le tudsz csatolni róla, akkor nem kell borítanod.

Majd írd meg, hogyan sikerült.

2013. jan. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,leginkább a másodikat! :) Csatos tortaformám van,úgyhogy azzal legalább nem lesz gond tutira.
2013. jan. 10. 08:23
 4/16 A kérdező kommentje:
A piskótát hány percig kell a sütőben sütni? 180 fokot ír a recept
2013. jan. 10. 09:22
 5/16 A kérdező kommentje:
de buta vagyok,most látom külön rublikában van a képnél,hogy sütés 45 perc... :)
2013. jan. 10. 09:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne vedd készpénznek azt a 45 percet. Sütőtől függően változhat. Az a legbiztosabb hogyha fogpiszkálóval v valami vékony fával beleszúrsz és ha nem tapad rá tészta akkor jó
2013. jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Cérnával a legegyszerűbb felvágni a tortát.

Fogod a két végét a kezedben, aztán húzod vízszintesen magad felé.

Amúgy szerintem ez iszonyú tojásos.

2013. jan. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem marad el a "tűpróba2,köszönöm :)
2013. jan. 10. 09:57
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi a cérnás trükköt is :)
2013. jan. 10. 10:12
 10/16 anonim ***** válasza:

6 vagyok.

Még annyit h töltésnél figyelj oda:

1: hogy egyenletesen kend a krémet mert különben ferde lesz a torta. Ezt úgy is megnézheted h amikor jónak gondolod akkor a közepén és a szélén is benyomod az ujjad a krémbe és ha egyformának látod nagyjából akkor jó.

2: a lehető legpontosabban rakd egymásra a lapokat, mert az sem szép látvány ha valamelyik oldalra el van csúszva

:D

Ha van még valami kérdésed akkor írj nekem nyugodtan :D Én is épp ma csinálok 1et :D

2013. jan. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!