Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Paradicsomot szeretnék befőzni...

Paradicsomot szeretnék befőzni, ez lesz az első próbálkozásom?

Figyelt kérdés

Leírnátok nekem, hogy ti hogyan szoktatok paradicsomot eltenni?

Most azzal is gondban vagyok, hogy hány kg. paradicsomot vegyek? kb.10 üveggel szeretnék eltenni. (Az üvegek 1 literesek)

Előre is köszönöm szépen annak, aki segít!


2012. aug. 28. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen húsos a paradicsom általában egy kilóból 5-7 dl a kihozatal.

én alaposan megmosom, összedarabolom, felteszem főni, amikor teljesen szétfőtt, paradicsompaszírozón áthajtom, majd visszateszem főni. hagyom, hogy sűrűsödjön. lt-ként egy kicsi késhegynyi Na-benzoátot főzök bele.

az alaposan kimosott üvegeket tepsibe állítom, amibe melegvizet öntök. így kezdem töltögetni az üvegeket, mindig mindegyikbe egy keveset. igy folyamatosan veszi át a hőt és nem pattan el az üveg.

lecsavarozom, letörölgetem, ujságbpapírba tekerem. egy beép. szekrény aljában pokróc közé teszem, és hagyom napokig békén kihűlni.van, hogy egy hét múlva teszem be a spájzba.

Ez a hagyományos módja, van ,de aki már összeturmixolja

"szőröstől-bőrőstől". ugy nyilván sokkal sűrűbb lesz, de én még nem próbáltam.

2012. aug. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy megosztottad velem!

Sajnos paszírozni nincs lehetőségem, próbáljam meg szitán?

Turmixolni tudnám, akkor nem marad benne a magja?

2012. aug. 28. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Szitán nagyon melós lenne, de, ha van a zománcos tésztaszűrőd, vagy tudsz kölcsönkérni, azon át lehet nyomni a paradicsom húsát, és fennmarad a héja és a magja. a saját lével át kell mindig öblíteni, hogy minden lényegest ki tudunk nyomni belőle.

A turmixolást, illetve botmixerezést itt írta, ja jól emlékszem Dobos Zoli,én sajnos még nem csináltam így, de ígéretesnek tűnik a módszer.

ma is járt már az oldalon,lehet, hogy rákattint a kérdésre.

De minjárt "rácsörgetek":))

Biztos készségesen leírja a módszerét.

üdv.

2012. aug. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen!!

Megpróbálom én is megkeresni, hátha megtalálom :-)

2012. aug. 28. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Már írtam neki, remélem megtalál:))
2012. aug. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2012. aug. 28. 16:46
 7/8 anonim válasza:
100%
Èn is hasonlóan készítem, csak tartósítószer nélkül.Meg annyi még a különbség, hogy amikor szétfőtt, botmixerrel pépesítem, főzöm még egy kicsit, aztán egy kislyukú fém szitán leszűröm.Ezután beforralom jó sűrűre, hogy ne 'vizet' tároljak.
2012. aug. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen neked is kedves utolsó!
2012. aug. 30. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!