Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehetett kemény a házi...

Mitől lehetett kemény a házi sütésű kakaós csigám?

Figyelt kérdés
(Anikó receptje szerint)
2009. aug. 29. 07:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. sokáig sütötted és kiszáradt a tésztája

2. Kevés margarin volt a tésztában

3. sütés közben nem locsolgattad tejjel vagy vízzel

4. túl vékonyra nyújtottad a tésztát és/ vagy szeletelted a csigákat


maszatka

2009. aug. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha belinkelnéd, akkor többet tudnék segíteni.


maszatka

2009. aug. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Én is arra gondoltam,hogy sokáig lett sütve.Amikor bekukkantottam úgy gondoltam még ráadok 10 percet,nem kellett volna.A közepe egyébként puha maradt. Locsolgattam is.Talán a következő alkalommal sikerül.Szép napot Neked!
2009. aug. 29. 07:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez az én receptem, soha nem szárad ki. Hasonlítsd össze a tiéddel.


Kakaós csiga


Hozzávalók a tésztához:

40 dkg liszt

2 tojássárga v. 1 egész tojás

1 kocka élesztő

4 dkg vaj

4 dkg cukor

2,5 dl langyos tej az élesztő felfuttatásához + egy pici cukor

1 csipet só


töltelékhez:

14 dkg porcukor + 2 csomag vaníliás cukor

10-15 dkg vaj

3-4 teáskanál kakaó


Elkészítés: A tészta hozzávalóit a tejben felfuttatott élesztővel összegyúrjuk, dagasztjuk, majd 3/4 órát meleg helyen kelesztjük. Amikor megkelt, ujjnyi vastagra nyújtjuk, négyzet alakúra. Megkenjük a töltelékkel (ennek hozzávalóit egyszerűen addig keverjük, amíg kenhető-habos lesz), feltekerjük, és éles késsel 3 cm széles karikákat vágunk belőle. Egy közepes nagyságú, magas peremű tepsibe sütőpapírt teszünk, és a csigákat egymástól 2 cm távolságra elhelyezzük benne, és 1/2 óráig kelesztjük. Ez idő alatt bizony a csigák összenőnek. Előmelegített sütőbe tesszük a tepsit, és közepes lángon sütjük a csigákat. Amikor a tetejük pirosra sült, az egészet meglocsoljuk 2 dl meleg tejszínnel, amit 5 dkg cukorral édesítünk. Végül 10 percig takarékon sütjük, ettől lesz foszlós.

Még 3 nap mulva is nagyon puha, nem szárad ki.


maszatka

2009. aug. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2009. aug. 29. 07:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Néztem a receptet, mielőtt belinkelted volna. Kevés az a mennyiségű étolaj, és sok a 4 kanál cukor ehhez a mennyiségű liszthez. Inkább margarint tennék bele, az jobban puhít. A sok cukor pedig keményíti a tésztát, amúgy is felesleges ennyi, mert a tölteléke is cukros, így a tészta cukrossága elenyésző.
2009. aug. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged.A Te receptedet már elmentettem, a következő alkalommal azt próbálom ki!
2009. aug. 29. 14:02
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma megsütöttem és nagyon finom lett!!!! Köszönöm még egyszer a segítségedet!!
2009. szept. 1. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!