Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gombás melegszendvicskrémet...

Gombás melegszendvicskrémet hogy kell készíteni?

Figyelt kérdés
Régen a Centrum Áruházak büféjében nagyon finom volt, vajon hogy készült a krém rá? Valami fűszer a titka?
2013. jan. 13. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Ahogy én szoktam- egy fej hagymá fionomra végok, zsiradékon megpárolom, erre teszek kb 40 deka vékonyra szelt gombát, és azonnal megsózom. puhárapárolom, majd fűszerezem, borssal, majorannával, de ban amikor bazsalikommal. leszórom 1-2 fakanál liszttel, és egy kis hidegvízzel szószosra keverem. kevergetve hagyom besűrűsödni, majd egy kis tejföllel visszalaítom kenhetőre. van amikor pirospaprikát is teszek bele, akkor a magyarosabb íz dominál, a ó borssal, majorannával, de paprika nélkül is finom, akkor a bazsalikom, esetleg rozmaring is kerülhet bele. mindegyik finom, főleg bőven megszórva reszelt sajttal.

ja és a préselt fokhaymát se hagyjuk ki, a magyaros változatnál mindenképpen teszk bele.

egy tipp, ha sütőben sütöd, mindig süsd elő a kenyér egyik oldalát, úgy biztosan finom ropogós lesz az alja is.

2013. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ó, ez de profin hangzott! jaj, de megkívántam...
2013. jan. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!