Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A friss élesztőt (a sárga...

A friss élesztőt (a sárga csomagolásút, nem port természetesen) le lehet fagyasztani? Próbálta már valaki?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 11:56
1 2
 1/11 blas0000 ***** válasza:
annyira nem jó ötlet. dolgoztam már fagyasztottal, nem lesz olyan már mint fagyasztás előtt! Nehezen lehet megfuttatni, keserves belőle bármit is csinálni.. Én nem szeretem lefagyasztani. felolvasás olyan lesz az élesztő állaga mint a takonynak.
2013. jan. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 blas0000 ***** válasza:
akarom mondani felolvasztás nem felolvasás. :)
2013. jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi, ez nem jó hír

mindig úgy járok, hogy megveszem, aztán nem marad időm/energiám sütni belőle, mire elővenném, már lejárt a szavatossága...

2013. jan. 16. 12:33
 4/11 anonim ***** válasza:

AZ elsönek nincs igaza, ha FRISS az élesztö, és úgy fagyasztod le, akkor akár egy évig is eláll.

Felhasználáskor semmi baja sem lesz, ugyanolyan jól keleszt, mint frissen, feltéve, hogy nem forrázod le.


A fagyasztott életsztöt lassan kell felengedtetni - felolvadáskor sokszor folyós lesz, ezért célszerü kis tányéron tartani, utána ugyanúgy használd, mint ahogy megszoktad. Elöre felfuttatni nem fontos, és látszólag nem is kezd habzani, de a tésztát nagyin szépen megkeleszti. Màr sok éve (kb 10-15) mindig fagyasztok el élesztöt, és eddig még mindig rendesen müködött. Akinek nem, az valamit nem jól csinál...

2013. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
igaz, én még nem próbáltam, úgyhogy nincs személyes tapasztalatom, de egy ismerősöm elég sűrűn fagyaszt le, és állitólag semmi baja.
2013. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

én is így jártam hogy nem úgy futott kelt a tészta .

most ha tudom hogy szeretnék sütni inkább a por alapút veszem azt futtatni se kell. a liszthez keverem és kész .

2013. jan. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én mindig lefagyasztok az ötös csomagból min. 4-et :) és tökéletesen szokott sikerülni a futtatás is, úgyhogy csak bátran!
2013. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Anyukám régen mondta,higy nem szabad fagyasztani,mert azok a jotekony organizmusok amik benne vannak feldobjak a bakancsot es nem fognak keleszteni..
2013. jan. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Maydy4 válasza:


Anyukám régen mondta,higy nem szabad fagyasztani,mert azok a jotekony organizmusok amik benne vannak feldobjak a bakancsot es nem fognak keleszteni.."


Akkor anyukád nagyon nagy butaságot mondott, mert az élesztö fagyasztás után is tökéletesen müködik, és ugyanúgy keleszt, mint frissen...

2013. jan. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi, annyira vegyesek a tapasztalatok, hogy inkább kipróbálom

majd beszámolok az eredményről, sokat úgysem veszíthetek

2013. jan. 17. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!