Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudom, hogy lerágott csont,...

Tudom, hogy lerágott csont, de ötleteket várok fél kiló darált hús feldolgozására? Fasirt, töltött, rakott dolgok már unalmasak. Köszönöm.

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Chilis bab
2013. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
2013. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Makaróni?
2013. jan. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A makaróni egy tésztaféle, darált hús nehezen változik tésztává.
2013. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

Raguleves

Rizi-bizibe köretnek bármilyen rántott, vagy sült mellé

2013. jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én pont most olvasztok ki darált húst, amiből muffinpizzát készítek. Kibéleled a muffinsütőt vékonyra nyújtott pizzatésztával, kis kosárkákat csinálsz belőle, teszel bele paradicsomszószos darálthúst, sajtot reszelsz a tetejére és megsütöd.
2013. jan. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Mindenkinek ment a zöld kéz, még a humorosnak is!
2013. jan. 16. 15:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tortilla vagy gyros? Lehet azt darálthúsból is, sőt, úgy az igazi! :)

A rakottat írtad, hogy nem kell, de ez hogy hangzik?

kis fokhagymával, hagymával, vajon megprítod a húst, zöldfűszerekkel és sóval-borssal fűszerezed, felöntöd fehérborral és hagyod rotyogni fedő alatt. Közben főzöl krumplit pürének, egy kis reszelt sajttal. 20 perc után leveszed a fedőt, elpárologtatod az alkoholt, majd egy tepsibe töltöd a húst. Rákanalazod a pürét, és a sütőbe dugod, amíg a püré nem kezd pirulni.


Ugyanezt szoktam gombaágyon, gombás hússal is, az annyiban különbözik, hogy a gombák tönkjét és pár fejet a hússal pirítok meg, és néhány szép fej gombát fejjel lefelé a tepsi aljába pakolok, só bors kis olaj rá, és 10 percre elősütöm, majd erre a hús és a püré. Lehet tejszínesen, paradicsomosan is csinálni, püré nélkül tésztával vagy rizzsel.

2013. jan. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hú eddig ez a nyerő!
2013. jan. 16. 15:58
 10/12 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, sűrűn csinálom ezt a kaját, mert lehet variálni bárhogyan:

Gombával vagy anélkül, csípősen vagy sem, tejszínnel, tejföllel, paradicsomszósszal, vagy mindezek nélkül, a pürét sajttal vagy anélkül, sütőtökkel, répával, gombával, tejjel, tejszínnel vagy márkázott vajjal, pikánsan vagy simán, püré helyett más köret is mehet, és hamar megvan, laktató is :)

2013. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!