Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen egyszerű sütiket ismertek?

Milyen egyszerű sütiket ismertek?

Figyelt kérdés

Kéne ma estére valami ötlet :)


Eddig csináltam sajtos pogácsát meg csokis muffint. Kéne valami következő kihívás.



2013. jan. 20. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ennél egyszerűbbet nem tudok. :) És nagyon sokféleképpen lehet variálni. Pl.: lehet bele rakni aszalt gyümölcsöt, sima gyümölcsöt, magokat, lehet ízesíteni kakaó helyett/mellett mással stb.

2013. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Najó, de ez már túl egyszerű :_D Azért legyen benne egy kis kihívás is... Meg nem ilyen bögrében szeretném sütni, hanem sütőben.
2013. jan. 20. 20:03
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet sütőben is :)

anya úgy csinálta, igaz nem a legesztétikusabb, de fini :)

2013. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Joshy Ca$h ***** válasza:
piskóta tekercs.
2013. jan. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
reszelt túrós :)
2013. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csinálj valamilyen kevert sütit. A muffin után nálam az almás kevert süti volt a következő "kihívás", illetve nagy kihívás nem volt benne, mert ezek a sütik egyszerűek, és gyorsan elkészülnek.
2013. jan. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár lehet elkéstem a válasszal, de szerintem a legegyszerűbbek egyike, amit én kiscsikó koromban először csináltam, az a vizes piskóta. Ahány tojás annyi kanál víz, porcukor, liszt. Ha jó sütője van az embernek nagyon szép, könnyű tésztát lehet belőle készíteni.(Ha érdekel a részletes recept szívesen elküldöm.)

Utána már bátran variálhatod töltelékekkel. Pl: lekvárral vagy kakaós krémmel(fatörzs) megkened és feltekered(ennél fontos, hogy sütés után azonnal fel kell tekerni a tésztát és úgy kihűteni majd ezután megtölteni a krémmel és újból feltekerni-különben eltörik), cukros-vajas túrót kensz a lapra, rá cukorral és narancs ízű kólával felfőzött vanília puding(fanta vagy mirinda szeletnek hívják),de a túróra kerülhet gyümölcs is, majd arra zselatin... csak a képzelet szab határt.

Ajánlom, ha nem riadsz meg a tésztanyújtástól: [link] meggyes változattal debütáltam a család előtt nulla konyhai tudással és nagyon jól sikerült :) Ez is jó tészta, lehet túrós, vagy sima almás, de barackos-túrós... változatokkal is próbálkozni.

Bár én nem szeretem a sütés nélküli édességeket(nekem nesze semmi fogd meg jól), de ez kivételt képez: [link] Én habporral készítem.

"Andi konyháját" tudom ajánlani-én rengeteg receptet onnan lestem el- eddig még nem csalódtam bennük.

2013. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aznap végül nem lett süti, nem volt rá időm. De most még jöhetnek ötletek.
2013. febr. 4. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!