Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen kifejezetten citromos...

Milyen kifejezetten citromos sütik vannak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Citromos muffin.. A lenyeg hogy csinalsz egy muffint amibe teszel egy kis citromlevet es hejat, majd csinalsz ra egy cukormazzat citromlebol es cukorbol :) Azt hiszem Stahl Judit receptjei közt talaltam.

Meg van meg egy nagyon jjo. De sajnos pontos mertekeket nem tudok. A lenyeg hogy csinalj egy piskotat 4tojasost. Nem kell vastagnak lennie, majd 1 pudingport fozz del kb. fele viz fele citrom leve aranyban. (tegyel bele cukrot is) hutsd ki es keverd ossze valamennyi vajjal. (ezt sejnos nem tudom mennyi , de szerintem 20 dkg) Ezutan simitsd a tesztara. Verj fel tejszint, cukorral es azt is simitsd ra. Ezutan mar csak keksz kell a tetejere. Varni kell kicsit, mert akkor megpuhul a keksz. Egyszer csinaltam ilyet valakinel, ezert nem tudom a receptet pontosan, de tervezem elkerni mert nagyon finom :)

2013. jan. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Olyat keresel, amit csak citrommal szoktak/érdemes elkészíteni? Vagy más is lehet? :) Mi imádjuk a Rachel Allen féle Lemmon Tart-ot (citromtorta, de tulajdonképpen citromkrémes pite).
2013. jan. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Görög citromos süti~

[link] ^^

2013. jan. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

CItromos túrótorta (krémes, tiszta citrom, iszonyat finom)

Itt a recept:


Piskótalap

- 3 tojás szétválasztva

- 3 evőkanál cukorral habosra keverni a sárgáját

- 3 púpos evőkanál lisztet adunk hozzá

- a felvert tojássárgáját hozzáadjuk

- kivajazott tortaformában megsütjük, előmelegítve 150 C°-on süssük, 20 perc alatt megsül, 10 percig ne nyissunk rá, utána felére levesszük. Ha nagyon gyorsan pirul jobban levenni.


Túrókrém

- ennél kevesebből kell csinálni!

- 3 tojás szétválasztva

- 25 dkg cukor

- 1 margarin 25 dekás

- habosra kikeverni, teljesen habosra

- ehhez kicsinyenként, folyamatosan 1 egész citrom levét hozzáadni és a héját lereszelni, azt is bele

- ehhez fél kiló szemcsés túró, áttörni szitán, pépessé, ezt is belekeverné

- 1 zacskó vaníliás cukor bele

- 1 zselatin feloldani 3 deci vízben (melegíteni a vizet, de nem szabad felforralni, és ebben teljesen elolvasztani. megvárjuk, amíg kihűl, és akkor öntjük hozzá.)

- ezután adjuk hozzá a tojáshabot

- rárakni a piskótára, 1 napig a hűtőben tárolni.



én mentalevelekkel és citromkarikákkal díszítem! De pl. lime-al is lehet :)

2013. jan. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A túrókrémnél az ennél kevesebb azért van odaírva, mert nekem kisebb a tortaformám!! 28 centisre pont elég a krém, kisebbhez kevesebb is elég :)))
2013. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ez valami fantasztikus.

2013. jan. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!