Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok olyan sütés nélküli,...

Tudnátok olyan sütés nélküli, bevált receptet ajánlani, ami citromos és lehetőleg túró is kell bele?

Figyelt kérdés
2012. júl. 28. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg finom: [link]
2012. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

juj, ez nagyon finom, ezt én is szoktam csinálni. a Lidlben éppen ma vettem sovány túrót, lehet, hogy meg is csinálom.

Köszi, hogy eszembe juttattad:)

2012. júl. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a receptet! Legközelebb kipróbálom.

Közben rögtönzésre kényszerültem, mert az idő nagy úr a süti meg kell :)

25 dkg túrót összekevertem 5 kanál cukorral, citrom héjával, levével és egy kis doboz tejföllel. 1,5 dl tejjel felvertem egy habport. 1 csomag zselatint citromlével kevés cukorral megfőztem és kihűtöttem. Majd ezt az egészet összekevertem és a háztartási keksszel kibélelt tálba öntöttem és rétegeztem egymással. A krémnek jó íze lett, remélem összességében is jó lesz :)

2012. júl. 28. 14:21
 4/4 doboszoli ***** válasza:
100%

Éppen ma volt, maradék babgulyás mellé:

Hat zsemlét kettévágunk(lapjára), és tejbe mártjuk, majd azonnal kivajazott tepsibe rakjuk, a közepét benyomkodva a következő, előre elkészített tölteléket töltjük bele.

Fél kiló túró, némi jóféle tejföl, cukor(édesítő), reszelt citromhéj, vaníliás cukor, mazsola eldolgozva.

Előmelegített sütőben 15 percig sütni.

Igaz, hogy "sütés nélkülit" kértél, de ennyit megéri bevállalni, mert hidegen, melegen egyaránt kiváló étel.

2012. júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!