Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha levest főztök, mit tesztek...

Ha levest főztök, mit tesztek bele, hogy jó ízű legyen? Hogy legyen egyáltalán íze!

Figyelt kérdés
Akár hús-, akár zöldséglevesről van szó. Én szinte bármit teszek bele, nem segít; leszámítva a különleges otthoni zellert, amiből meg már nincs raktáron és olyan fajtát sehol nem árulnak.

2013. jan. 28. 21:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Hús vagy húsos csont, só, bors, hagyma, fokhagyma, sok zöldség (répa, fehér répa, karalábé, krumpli, zeller)
2013. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

pont ezek nem segítenek az én leveseimen, pedig ez még nem is minden, amit belerakok!

Azért köszi a választ :)

2013. jan. 28. 21:13
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom. Nekem ennyiből is isteni finom leves szokott sikerülni. Még annyit tudok mondani h menet közben teszek hozzá sót és borsot ha nem gondolom elég ízesnek.
2013. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Elég ideig főzöd? A jó levesnek sok-sok idő kell.
2013. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Áruld el nekünk, hogy hogyan szoktad főzni a leveseidet (mondjuk a húslevest) mert tuti hogy az eljárásban rejtezik a probléma.
2013. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Leveskockát és sót.

:D

2013. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Belerakom a zöldségeket, fűszereket, főzöm fél órán át, mert ugyebár annyi kell a zöldségeknek, hogy megfőjenek. A húslevest kb. 1 órán át főzöm. Szoktam bazsalikomot, petrezselyemlevelet is tenni a levesbe, póréhagymát, esetleg kakukkfüvet... Nem tudom, hol a hiba :(
2013. jan. 28. 21:28
 8/18 A kérdező kommentje:
még zöldpaprikát is teszek bele olykor
2013. jan. 28. 21:30
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom részletesen hogy én hogyan csinálom. Hideg vízben kis lángon felteszem a húst főni sóval, borssal, hagymával, fokhagymával. Kb egy órát főzöm (lassan, nem kell forrnia) és mehet bele a répa, fehér répa, zeller, karalábé. Ha ezek megfőttek akkor megy bele 1-2 kisebb krumpli. Ha ez is megfőtt akkor kész a levesem. Persze közben folyamatosan kóstolom és ha kell sózom, borsozom.
2013. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
jah és ha van akkor paradicsom, paprika is megy bele még az elején hogy jól szétföjjön.
2013. jan. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!